اجرای نورپردازی موزیکال در میدان گرگانپارس/ احداث ۱۴ آبخوری ویژه معلولان و

اجرای نورپردازی موزیکال در میدان گرگانپارس/ احداث ۱۴ آبخوری ویژه معلولان و

یحیی ستوده‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان اظهار کرد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تا سال ۱۳۹۶ با عنوان سازمان پارک‌ها انجام وظیفه می‌کرد و فقط مسائل فضای سبز را پیگیری می‌کرد.

وی ادامه داد: طی دستورالعمل وزارت کشور، اساسنامه سازمان تغییر کرد و سازمان پارک‌ها به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری تغییر نام پیدا کرد و وظایف این سازمان هم گسترش پیدا کرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان گفت: تمام موضوعات مربوط به سیما و منظر شهری مثل زیباسازی‌های مناسبتی، پارچه‌آرایی مناسبتی، نصب المان‌ها، تابلوها و جداره‌ها و موضوعات دیگر در حوزه وظایف سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری قرار گرفت.

ستوده‌نیا خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌ها تشکیل این سازمان و تبدیل سازمان پارک‌ها به سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری استفاده از ظرفیت دو بخش در راستای زیبایی بهتر حاکم بر شهر بوده که یک اقدام بسیار خوب و موثر محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: تشکیل این سازمان باعث شده خطاها و اشتباهات کاهش پیدا کند و برای مثال در ساخت المان‌ها، نوپردازی‌ها و اقدامات مشابه با استفاده از نظر کارشناسی از دیدگاه‌های مختلف خروجی بهتری برای اجرا رقم بخورد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان تصریح کرد: به دلیل اهمیت ماموریت‌های این سازمان و با توجه به قرارگیری در چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی و توجه ویژه شهردار گرگان به موضوع زیبایی شهرها، کمیته سیما و منظر شهری هر هفته به ریاست شخص شهردار گرگان برگزار می‌شود و تمام موضوعات سیما و منظر و فضای سبز شهری در مناسبت‌های مختلف بررسی و تصمیم‌گیری می‌شود.

ستوده‌نیا گفت: تشکیل این کمیته به تاکید شهردار گرگان و تلاش روابط عمومی شهرداری گرگان انجام شد و امسال نیز به دلیل مناسبت‌های ویژه و مختلف سعی شده بهترین عملکرد در حوزه زیباسازی و فضای سبز شهری داشته باشیم.

وی گفت: خوشبختانه در مناسبت‌های مختلف به ویژه روز ملی گرگان، اقدامات متفاوتی را انجام دادیم که می‌توان به دیواره‌نگاری‌های انقلاب، المان‌های مناسبتی، ملی و مذهبی، نصب المان فضای سبزی فلاورباکس‌ها اشاره کرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: برای دهه مبارک فجر دو دسته عملکرد را در دستور کار داشتیم که یکی از آنها فضاسازی شهری و پیگیری پروژه‌های شهرداری گرگان به مناسبت چهل سالگی انقلاب بوده است.

ستوده‌نیا گفت: پیگیری افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه ۱۴ پارک جیبی، پارک ژوراسیک، رستوران النگدره، پارک پنج هکتاری مسافر در ناهارخوران، باغ مزار استاد لطفی، سالت بالن‌سواری، الحاق پارک صیاد به پارک النگدره، سورتمه، پارک هزارپیچ، زیپ لاین، جداره‌سازی خیابان امام خمینی(ره) نمونه‌ای از پروژه‌های تحت پیگیری سازمان بوده است.

وی اضافه کرد: یکی از وظایف ما در ایام دهه مبارک فجر موضوع فضاسازی شهری بوده که اقدامات متفاوتی نسبت به سال‌های گذشته انجام شده که با توجه به فصل سرما و محدودیت استفاده از گل و گیاه در سطح شهر، ساخت تابلو گل به مساحت ۶ متر مربع در میدان شهرداری یکی از این اقدامات است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان تاکید کرد: نورپردازی‌های سطح شهر که غالب آنها به صورت نورپردازی برنامه‌ای است اقدام ویژه‌ای بوده که با وجود این نورپردازی‌ها در گذشته اما نورپردازی‌ها ویژه دهه مبارک فجر نوسازی شده و سعی شده نوع نوپردازی‌ها تداعی‌گر پرچم کشورمان باشد.

ستوده‌نیا ادامه داد: بیش از ۱۵ المان ویژه دهه مبارک فجر ساخته و نصب شد که تقریبا در تمامی میادین شهر اجرا شده است.

وی گفت: نوسازی و بازسازی نورپردازی المان میدان بسیج یکی دیگر از اقدامات ویژه دهه مبارک فجر بوده و یکی از اقدامات نو در دهه مبارک فجر نورپردازی موزیکال در میدان گرگانپارس بوده که در ساعاتی از شب این نورپردازی به صورت موزیکال انجام خواهد شد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: پارچه‌آرایی جدید خیابان‌ها یکی دیگر از اقدامات این سازمان در ایام دهه مبارک فجر بوده که برای اولین‌بار در گرگان از سازه‌های نیلوفری استفاده شده که برای نمونه در بلوار صیاد شیرازی بر تمامی ستون‌های برق این بلوار از سازه نیلوفری استفاده شده که تداعی‌گر پرچم مقدس کشورمان است.

ستوده‌نیا بیان کرد: یکی دیگر از اقدامات این سازمان که به مناسبت دهه مبارک فجر انجام شد، ساخت ۱۴ آبخوری ویژه معلولان و کودکان در سطح پارک‌ها بوده است.

وی اضافه کرد: بازپیرایی فضای سبز بلوار شهید شکاری، بلوار جرجان و ساخت ۲۰۰ عدد کبابپز در پارک جنگلی النگدره و یک کباب‌پز بزرگ آجری برای رفاه شهروندان از دیگر اقدامات این سازمان به مناسبت ایام دهه مبارک فجر بوده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری گرگان

  منبع خبر

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان یک سازمان دولتی و شهرداری در شهر گرگان می باشد

   نظرات