افتتاح سیستم حفاظت هوشمند سد و نیروگاه امیرکبیر

سیستم حفاظت هوشمند سد و نیروگاه امیرکبیر با حضور معاون مرکز حراست وزارت نیرو و مدیرکل حراست شرکت مدیریت منابع آب ایران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "میثم غلامی" سرپرست دفتر حراست و امور محرمانه شرکت آب منطقه­ ای تهران گفت: در راستای ارتقا حفاظت سد و نیروگاه امیرکبیر و بهره­ وری از سیستم­های حفاظتی نوین، سامانه حفاظت هوشمند سد و  نیروگاه امیرکبیر افتتاح گردید.

میثم غلامی در ادامه اظهار داشت: سامانه های نظارت تصویری به عنوان ابزاری مهم در حفاظت از اماکن و تاسیسات مورد استفاده قرار می­گیرند و در همین راستا در این پروژه نیز از آخرین و بروزترین تکنولوژی های موجود در دنیا استفاده شده است.

وی افزود: با توجه به موقعیت حساس مجموعه سد و نیروگاه امیرکبیر در تامین آب شرب کلان شهر تهران و تولید برق، ارتقاء سیستم حفاظت هوشمند آن در اولویت قرار گرفت و با مساعدت مسئولین محترم شرکت و پیگیری همکاران این دفتر به بهره ­برداری رسید.

غلامی یادآور شد: در این سامانه چندین مرکز مانیتورینگ در نقاط مختلف تعبیه شده که برخی از این مراکز نیز در اختیار مدیریت امور و پرسنل نیروگاه قرار گرفته است تا بهره برداری بهینه از این سامانه انجام شود.

وی قابلیت دید در شب را به عنوان یکی از قابلیت های این سامانه عنوان کرد و گفت: در تاریکی مطلق نیز سنسورهای تعبیه شده نور مورد نیاز سیستم را تامین کرده و نقاط خارج از دید به کمترین میزان خود رسیده است. از قابلیت های دیگر این سیستم، هوشمند بودن آن است که با تعریف خطرات احتمالی در سیستم از طرق مختلف مسئولین امر را در این خصوص آگاه خواهد کرد.

غلامی در پایان خاطرنشان کرد: اجرای سامانه حفاظت هوشمند امورات تابعه، سد و نیروگاه طالقان و همچنین ارتقاء سیستم حفاظت هوشمند سد و نیروگاه لتیان در دست اقدام است و در نظر است در آینده ای نزدیک با فراهم نمودن بستر مناسب، نسبت به انتقال تصاویر به حوزه ستادی اقدام شود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات