بهره مندی ۸۹۴ روستای گلستان از آب شرب پایدار و بهداشتی

بهره مندی ۸۹۴ روستای گلستان از آب شرب پایدار و بهداشتی

[if gte mso ۹]> Normal ۰ false false false EN-US X-NONE FA رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان تعداد روستاهای بهره مند از آب شرب پایدار و بهداشتی را ۸۹۴ اعلام کرد و گفت: این در حالی است که قبل از پیروزی انقلاب تنها۱۵۰ روستای از آب آشامیدنی بهره مند بودند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان، بهزاد هرمزی در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز استان، افزود: در استان ۱۰۱۷ نقطه مسکونی وجود دارد که از این تعداد برای ۹۹۰ روستای هدف باید آبرسانی انجام شود.

وی از وجود ۹۴۳ روستای بالای ۲۰ خانوار خبر داد و اضافه کرد: تاکنون ۸۹۴ روستای استان از آب شرب، سالم و بهداشتی و پایدار بهره مند هستند که این اقدام گام بزرگی در جهت آبرسانی به روستاهای استان بوده است.

هرمزی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۹۱ روستا فاقد آب، توسط ناوگان سیار آبرسانی می شوند که با بهره برداری طرح های آبرسانی دهه فجر و بهره مندی ۱۳ روستا از آب شرب سالم و بهداشتی این رقم به ۷۸ روستای فاقد آب شرب خواهد رسید.

وی آبرسانی به این ۱۳ روستای فاقد آب را برگ زرینی از خدمات دولت تدبیر و امید دانست و یادآور شد: تاکنون درصد برخورداری روستاها از آب شرب  سالم و پایدار ۸۶/۶۹ درصد بود که با افتتاح پروژه های دهه فجر  و تا پایان سال مالی ۹۷ به ۷۱ درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان از افتتاح ۴۰ پروژه و کلنگ زنی ۴۰ طرح آبرسانی در دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت: برای این پروژه ها بیش از ۷۵۰ میلیارد  ریال  اعتبار هزینه شده و خواهد شد.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این پروژه ها ۱۲۰ روستا از آب آشامیدنی بهداشتی و پایدار بهره مند می شوند.

به گفته هرمزی، با بهره برداری از این طرح هایی که دهه فجر کلنگ زنی می شود ۱۲۹ روستا با ۲۰۸ هزار نفر جمعیت از آب شرب پایدار و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی اضافه کرد: حفر و تجهیز ۸حلقه چاه، بهسازی ۳دهنه چشمه، ۶هزار مترمکعب مخزن ذخیره، ۷۷کیلومتر خط انتقال، ۱۰۲ کیلومتر شبکه توزیع، ۴ باب ایستگاه پمپاژ، ۳هزار و ۴۰۰ فقره استاندارد سازی انشعابات مشترکین ، با افتتاح پروژه های آبرسانی این دستگاه به بهره برداری می رسد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، حفر و تجهیز۶حلقه چاه، بهسازی ۳دهنه چشمه، ۴هزار و ۵۵۰ مترکعب مخزن ذخیره، ۴۷ کیلومتر خط انتقال، ۷۱ کیلومتر شبکه توزیع، یک باب ایستگاه پمپاژ، ۱۲ باب حصارکشی و محوطه سازی، و ۱۵۰۰ فقره استاندارد سازی انشعاب مشترکین در این ایام کلنگ زنی می شود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان

  شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گلستان یک شرکت می باشد

   نظرات