۲۰ حلقه چاه در محدوه شهرستان اردبیل تقلیل منصوبات شد

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل گفت: ۲۰ حلقه چاه کشاورزی دارای پروانه بهره برداری مجاز که منصوبات آنها با اصل پروانه بهره برداری صادره و تعدیل شده ،مغایرت داشت واقع در دشت ممنوعه اردبیل در ۱۰روستای تابعه بخش مرکزی شهرستان اردبیل اصلاح و تقلیل منصوبات شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اردبیل مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل اعلام کرد: با عزم راسخ همکاران و اکیپ گشت و بازرسی و همچنین در راستای حفاظت و صیانت از منابع آب زیر زمینی ۲۰ حلقه چاه کشاورزی در محدوده روستاهای تابعه شهرستان اردبیل، تقلیل منصوبات گردید.

مهندس ایوب ورقائی خاطر نشان کرد: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب زیرزمینی شده است و کاهش آب های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فرو چاله، فرونشست زمین، کاهش کیفیت آب را در پی خواهد داشت که با توجه به اهمیت موضوع امور منابع آب شهرستان اردبیل از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نخواهد کرد  و این امور براساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه برداشتهای غیر مجاز  در بخش آب زیر زمینی و سطحی با اهتمام جدی برخورد قانونی میکند.

به گفته مهندس ورقائی با تقلیل منصوبات  ۲۰ حلقه چاه مذکور مجموعا میزان صرفه جویی در حدود ۷ /۱ میلیون متر مکعب در سال صرفه جویی شده است.

دشت ممنوعه اردبیل حدود ۹۹۰ کیلومتر مربع وسعت داشته و ۶۰۵ میلیون متر مکعب کسری مخزن دارد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات