ادامه نشست های کارگروه های تخصصی شورای مرکزی در دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان

ادامه نشست های کارگروه های تخصصی شورای مرکزی در دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان


ادامه نشست های کارگروه های تخصصی شورای مرکزی در دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان

کارگروه های آموزش و مکانیک،آموزش و معماری و آموزش و برق صبح روز سه شنبه ۲۳ بهمن در سه جلسه مجزا و همزمان در محل شورای مرکزی به بحث و بررسی درباره نتایج جلسات خود با محوریت بازنگری در سرفصل های دروس آموزشی مربوطه پرداختند.
به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی اعضای این کارگروه ها عصر روز سه شنبه بر اساس برنامه‌ریزی قبلی با حضور در دفتر تدوین مقررات ملی ساختمان، مباحث یاد شده را با مشارکت اعضای مرتبط از دفتر تدوین و اساتید مدعو دانشگاه  پی گرفتند.
دکتر جوان مجیدی رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش شورای مرکزی در گفتگو با روابط عمومی شورای مرکزی، بازنگری سرفصل های دروس ارتقاء پایه و آموزش های بدو ورود به حرفه را که هم اکنون پس از ۱۰ سال اتفاق می‌افتد گام بزرگی در جهت روزآمد کردن آموزش ها تحت یک راهبرد آموزشی مستمر قلمداد کرد.
وی گفت: مشابه این جلسات را کارگروه‌های آموزش و عمران، آموزش و نقشه برداری و آموزش شهرسازی نیز برگزار خواهند کرد و یکسان سازی منابع آموزشی برای دوره ها و بسترسازی آزمون های استاندارد و یکپارچه از مهمترین اهداف مورد نظر خواهد بود .
دکتر جوان مجیدی تحقق این مهم را که پس از انجام مشورت‌های لازم با کمیته های آموزش سازمان های استان ها و متخصصان هر رشته در دست انجام است، کاری بنیادین خواند و ابراز امیدواری کرد تا اواخر بهار سال آینده به نتیجه نهایی برسد.
رئیس کمیسیون آموزش و پژوهش شورای مرکزی با اظهار اینکه اکثر سازمانهای استان ها از توانمندی لازم برای برگزاری دوره‌ها و برعهده گرفتن مسئولیت "مجری آموزشی " در کنار دانشگاه ها و سایر موسسات آموزش عالی برخوردار هستند ابراز امیدواری کرد، با تعامل و پیگیری‌های در دست انجام، مجوزهای لازم از شورای آموزش و ترویج  برای این منظور اخذ شود.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات