بهره برداری از باند دوم نیک آباد – حسن آباد و روکش آسفالت ورزنه – حسن آباد

بهره برداری از باند دوم نیک آباد – حسن آباد و روکش آسفالت ورزنه – حسن آباد


همزمان با ایام دهه فجر و با حضور وزیر راه و شهرسازی در استان اصفهان انجام شد؛
بهره برداری از باند دوم نیک آباد – حسن آباد و روکش آسفالت ورزنه – حسن آباد
وزیر راه وشهرسازی در ایام دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور در استان اصفهان ضمن بازدید از راههای مواصلاتی استان چند طرح عمرانی در حوزه راه وشهرسازی را افتتاح و به بهره برداری رساند.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه وشهرسازی استان اصفهان، محمد اسلامی وزیر راه وشهرسازی به اتفاق هیات همراه و با همراهی حجت اله غلامی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، حمیدرضا امیرخانی مدیرکل راه وشهرسازی استان و نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از پروژه های عمرانی حوزه راه وشهرسازی در استان بازدید و چند پروژه را به افتتاح رساند.
وی در آیین افتتاح باند دوم نیک‌آباد-حسن‌آباد، هرند-کوهپایه و روکش آسفالت ورزنه-حسن‌آباد واقع در شرق استان اصفهان اظهار داشت: امروز در حالی چهلمین سال پیروزی انقلاب را جشن می‌گیریم که دشمنان ایران اسلامی یک جنگ اقتصادی با هدف وجود نداشتن جمهوری اسلامی به پا کرده‌اند. البته این قبیل اقدامات از روز اول پیروزی انقلاب با اشکال مختلف و با هدف تحمیل هزینه‌های بسیار به مردم و انقلاب اعمال شده است، اما این اقدامات همواره با عنایت خاصه خداوند، جانفشانی‌های مردم و رهبری امام خمینی (ره) و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) ناکام مانده‌اند.
وی افزود: به شکرانه موفقیت‌های پیاپی طی ۴۰ سال گذشته و میثاق مجدد با شهدا، باید در آغاز ۴۰ ساله دوم انقلاب متفاوت‌تر از ۴۰ سال اول کار شود و بحث مهم خلوص نیت، وحدت و یکپارچگی است.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در شرایطی هستیم که استقلال مهم‌ترین خواست مردم تامین شده است و امروز جمهوری اسلامی ایران کشوری است که از نظر استقلال در جهان مثال زدنی است.
وی در ادامه با بیان اینکه، رشد و پیشرفت، نیازها را متفاوت می‌کند تصریح کرد: در دهه گذشته بودجه عمرانی کشور صرف مسائل شبه جاری مانند یارانه پرداختی شده است و در مقابل اعتبارات و بودجه جاده‌ها و زیربناها با استفاده از منابع گوناگون و متفاوت تامین می‌گردید و در شرایط کنونی باید نیازهای مردم اولویت‌بندی و به آن‌ها پرداخته شود و در همین شرایط دشوار باتوجه به برنامه‌محوری نسبت به رفع مشکلات مردم اقدام خواهد شد.
وزیر راه وشهرسازی با اشاره به وضعیت ناهمواری راه‌های کشور اظهار داشت: از طریق سامانه PMS تمامی راه‌ها شامل راه‌های اصلی، فرعی و روستایی اسکن و سندسازی شده‌اند. در قالب برنامه در راستای بهسازی و ترمیم در دست اجرا قرار خواهند گرفت.
این مقام مسئول افزود: ۳۳۰۰ نقطه پر تصادف شناسایی شده و ۱۷۰۰ نقطه در اولویت رفع قرار دارد و باتوجه به درخواست اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی به دنبال اقدام جدی برای رفع این نقاط در سال ۹۸ هستیم.
وی در خصوص مباحث الحاق به محدوده اظهار داشت: تخصیص زمین به خانه اولی‌ها در اولویت قرار دارد اما عموم مربوط به شهرسازی و مسکن شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر به شورای برنامه‌ریزی استان تخصیص اعتبار شده است اما برای شرق استان اصفهان، حق تفکیک با هدف رفع مشکلات مردم به همکاری استانداری و بنیاد مسکن تاکید شده است. همچنین مشکلات مربوط به مسکن مهر نیز در شورای مسکن استان مورد بررسی و نسبت به رفع آن‌ها اقدام خواهد شد.
اسلامی در ادامه به مشکلات مربوط به تخصیص قیر برای روسازی راه‌ها به ویژه باندهای دوم اشاره کرد و گفت: متاسفانه طی ۶ ماه اول سال قیر تخصیص نیافت اما یک ماه گذشته قیر از حالت بحران خارج شده و به طور مستمر در حال تخصیص است اما تاکید ما اجرای روسازی صحیح و درست باتوجه به وضعیت آب و هوا و ماندگاری پوشش جاده‌ها است.
وزیر راه وشهرسازی در خصوص مشکلات فرودگاه اصفهان نیز بیان داشت: از نظر وزارت راه و شهرسازی ۴۵۰ هکتار مربوطه باید مورد کارشناسی و رفع و رجوع قرار گیرد اما در ادامه کار توسعه باید از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام شود.
عضو کابینه دولت تدبیرو امید با اشاره به درخواست‌های نمایندگان مجلس استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی نسبت به تصریح عملیات اجرایی راه‌آهن سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان بیان داشت: تمامی پروژه‌هایی که از شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل به شرکت راه‌آهن واگذار شده بود ۱۵ روز قبل در جلسه‌ هیات دولت مطرح شد تا مجدد به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل باز گردد، زیرا معتقدیم شرکت راه‌آهن به عنوان بهره‌بردار مطرح است و اساس تاسیس شرکت ساخت و توسعه نیز برای ساخت و تکمیل پروژه‌های زیربنایی حمل ونقل بوده است.
وی در خصوص پروژه‌های قابل اجرا در بافت فرسوده تاکید کرد: اگرچه اختیار امور مربوط به استانداران ابلاغ شده است اما اجازه نمی‌دهیم یک قران از اعتبارات مربوط به پروژه‌های بازآفرینی شهری و بافت‌های فرسوده صرف کارهای نمایشی شود. اولویت در بافت‌های فرسوده مسکن است و بازآفرینی در جمعیت آن منطقه خود را نشان می‌دهد که در صورت جمعیت‌پذیری و رشد مناطق، تزیین محلات از طریق مردم همان محل یا منطقه انجام خواهد گرفت.
در ادامه باند دوم نیک‌آباد- حسن‌آباد به طول ۴۲کیلومتر و روکش آسفالت ورزنه- حسن‌آباد به طول ۲۲ کیلومتر به بهره‌برداری رسید.
امیرخانی مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در حاشیه‌ این مراسم اظهار داشت: باند دوم نیک‌آباد-حسن‌آباد در سه قطعه ۸، ۱۲ و ۲۲ کیلومتری با هزینه ۲۵ میلیارد تومانی و محور هرند-کوهپایه در دو قطعه ۴ و ۱۱ کیلومتری با هزینه‌ ۹ میلیارد تومانی احداث شده‌اند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اصفهان همچنین بیان داشت: ۱۱۰کیلومتر انواع راه‌ها،‌ ۵۵۵ واحد مسکن مهر، ۳مسجد و چند پروژه بازآفرینی شهری در زینبیه، دارک، حصه و خمینی شهر در ایام مبارک دهه فجر در این استان آماده بهره‌برداری هستند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات