احیای بافت فرسوده در ارومیه با مشارکت مردم امکان پذیر است

احیای بافت فرسوده در ارومیه با مشارکت مردم امکان پذیر است

قائم مقام شهردار ارومیه گفت:احیای بافت فرسوده در ارومیه با مشارکت مردم امکان پذیر است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ غلام رضا عدل دوست ، قاائم مقام شهردار ارومیه در جلسه دیدار مردمی در مسجد امام (ره) واقع در خیابان ملت بیان کرد: هدف از برگزاری دیدارهای مردمی فرصتی در جهت آشنایی بیشتر با مشکلات شهروندان در محلات و رفع ان ها است  که هر ساله در هنگام تدوین برنامه های سنواتی و تعیین اولویت ها و برنامه ها صورت می گیرد.

وی در ادامه با بیان این که  شهر، موجود زنده، پویا و همواره در حال تغییر و تحول است،  بیان کرد:  شهر ارومیه در حال رشد است و طی چهل سال اخیر مساحت این شهر از حدود ۳۲۰۰ هکتار به ۱۰۴۴۴ هکتار رسیده است و جمیعت آن در حدود ۴.۵ برابررشد داشته است که بر این اساس این گونه رشد از نظر کمیت، نیاز شده نسبت به ارائه خدمات بهتر و بیشتر و افزایش کیفیت زندگی شهروندی اقدام شود.

عدول دوست اظهار کرد: این تحولات نیازمند تغییردر نگرش رویکرد قراردادی از یک سازمان صرفا خدماتی و عمرانی به یک نهاد فرهنگی و اجتماعی و به منظور پاسخگویی مناسب در قبال انتطارات یعنی شهروندان و تسهیل و تسریع و تکریم ارباب رجوع  و اعتماد سازی و به منظور تحقق و اجرای برنامه ها و پروژه ها نیازمند تهیه برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت و میان مدت شود که این موضوع در شهرداری ارومیه انجام و نسبت به تنظیم برنامه ها در ۷ محور تا افق ۱۴۰۴  اقدام شده است.

وی عنوان کرد: شورای اسلامی شهر در دوره پنجم توجه ویژه ای  به ارتقای کیفیت زندگی شهروندی و افزایش سرانه خدماتی به ویژه در بافت فرسوده داشته است و این مهم در  اولویت های بودجه سال ۹۸ شهرداری ارومیه است.

قائم مقام شهردار ارومیه  بیان کرد:  علاوه بر افزایش سرانه خدماتی، ارتقاء ارزش های سکونت در بافت های قدیمی و بازگشایی معابر و شناسایی و حمایت از طرح های مسکن و ضوابط و سیستم های تشویقی به منظور ساخت و ساز و توجه همزمان به ابعاد فرهنگی و اجتماعی  و زیست محیطی و اقتصادی و درآمدهای پایدار و ایجاد نشاط و سر زندگی و عدالت خدمات رسانی و توجه  به محلات مذکور  که هویت و اصالت شهر ها  را تشکیل می دهد  و نوسازی نیازمند مشارکت همه اقشار و مسئولان است.

وی گفت:  شورای اسلامی شهر ارومیه به عنوان سیاست گذار و برنامه ریز و شهرداری به عنوان مجری و شهروندان بعنوان مشارکت کننده که با چنین برنامه ریزی می توان ارتقاء شاخص های زیست پذیری دست یافت.

به گفته قائم مقام شهردار ارومیه براین باوریم که بدون مشارکت شهروندان اجرای برنامه ها عملا امکان پذیر نخواهد بود و مشارکت در تمام برنامه ها  از بحث مسایل مربوط به پسماند مثل تفکیک زباله  از مبدا  در بحث مسایل ترافیکی و  استفاده از حمل و نقل عمومی  و پرداخت عوارض نوسازی و پسماند و احیای بافت فرسوده ضروری است.

وی ابراز امیدواری کرد که با مشارکت شهروندان و سیاست گذاری های  و برنامه ریزی های شورای شهر و شهرداری ارومیه   شاهد شهری زیست پذیر و ایمن و اباد باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات