پروژه قطار شهری دغدغه اصلی مسئولان فارس است

پروژه قطار شهری دغدغه اصلی مسئولان فارس است

www.BanaNews.irسرپرست فرمانداری شهرستان شیراز گفت: شتاب گرفتن پروژه قطار شهری دغدغه اصلی مسئولان استان فارس بوده چراکه اتمام این پروژه خواسته امروز مردم شیراز است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد بذرافشان در بازدید از پروژه قطار شهری شیراز اظهار داشت: اتمام پروژه قطار شهری خواسته امروز مردم شیراز است که در این راستا تلاش مسئولان، افتتاح هرچه زودتر این طرح است.

وی تصریح کرد: توسط مسئولان قطار شهری شیراز قرارداد ساخت واگن‌های مورد نیاز با شرکت ایریکو بسته شده است و به زودی شاهد افتتاح این طرح می‌شویم.

بذرافشان بودجه سال جاری برای قطار شهری را ۱۰۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: امیدواریم با تحقق کامل بودجه تا پایان امسال در فاز نخست قطار شهری شیراز بتوانیم قطار مسیر میدان احسان تا فلکه نمازی را افتتاح کنیم.

در ادامه این مراسم مدیرعامل قطار شهری شیراز بیان داشت: بودجه پیش‌بینی شده برای طرح قطار شهری یک‌هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون دولت ۴۲۰ میلیارد تومان و شهرداری ۱۲۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه هزینه کرده‌اند.

فرج‌الله رجبی با اشاره به روند رضایت‌بخش اجرای طرح قطار شهری شیراز خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قطار شهری شیراز در سال ۹۲ به بهره‌برداری می‌رسد و امیدواریم تا پایان سال جاری فاز نخست این پروژه را افتتاح کنیم.

وی تصریح کرد: برای ساخت ۱۳۵ واگن مورد نیاز طرح قطار شهری شیراز ۱۲۰ میلیون تومان بودجه و اعتبار مورد نیاز بوده که با تلاش و همدلی مسئولان این بودجه تأمین شده است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری شیراز ضمن ابراز رضایت از فعالیت‌های انجام شده در این طرح بیان داشت: اجرای پروژه قطار شهری در شیراز، تبریز و اصفهان در یک زمان آغاز شده‌اند که با تلاش دست‌اندکاران این طرح در شیراز ۶ ماه جلوتر از سایر این مناطق است.

رجبی در پایان سخنان خود گفت: عملیات اجرایی خط دوم قطار شهری شیراز از میانرود تا فلکه گاز مهر ماه سال ۹۰ آغاز می‌شود.

 

 

    نظرات