اقدامات خوب شهرداری گرگان در شناساندن ظرفیت‌های گردشگری گرگان و گلستان

اقدامات خوب شهرداری گرگان در شناساندن ظرفیت‌های گردشگری گرگان و گلستان

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی روابط عمومی شهرداری گرگان محمدرضا صالحی ظهر امروز در بازدید از غرفه شهرداری گرگان در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران اظهار کرد: اولین ویژگی استان گلستان ایران کوچک بودن آن است و تنوع اقلیم بی‌نظیری دارد.

وی افزود: به لحاظ نیروی انسانی هم شیعه، سنتی و مذاهب غیرمسلمان مسیحیان به طور مسالمت آمیز در کنار هم زندگی می‌کنند و از این ویژگی می‌توان برای جذب گردشگر استفاده کرد.

صالحی ادامه داد: دو ویژگی منحصر به فرد هم در گلستان وجود دارد و آن این است که در مسیر جاده زیارتی مشهد قرار دارد و دومی هم شهرت قدیمی ناهارخوران، آشوراده و سایر جاذبه‌های گردشگری گلستان است از این رو گلستان به معنای عام نیازی به شناخته شدن ندارد اما به صورت خاص ممکن است کسانی گلفشان شمال آق‎قلا و آبشار زیارت و برخی دیگر از جاذبه‌ها را ندیده باشند.

وی گفت: جاذبه‌های گردشگری فراوان است و عام آن شناخته شده ولی جاذبه‌های خاص آن باید معرفی شود.

صالحی تاکید کرد: کاری که باید استانداری گلستان و شهرداری گرگان انجام دهند این است که تورگردان‌ها را به استان دعوت کرده و مهمانی دو روزه برگزار کنند تا استان را بشناسانند.

وی ادامه داد: این کار باید صورت گیرد و تورگردان‌ها را به دیدن جاذبه‌های گردشگری شهر و استان (آشوراده، آبشار کبودوال، برج گنبد و غیره) برده و می‌تواند پایه سرمایه گذاری کشور در گلستان شکل بگیرد و با توجه به این که راه آهن هم به استان آمده و گرگان هم به اینچه برون وصل شده و راه آهن استان به آسیای میانه ارتباط دارد می توان از این ظرفیت ها برای جذب گردشگر استفاده کرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری گرگان

  منبع خبر

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان

  شهرداری گرگان یک سازمان دولتی و شهرداری در شهر گرگان می باشد

   نظرات