معاون برنامه ریزی در مصاحبه با خبرگزاری ایرنا؛ شاخص ...

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی توزیع شمال استان کرمان، معاون برنامه ریزی این شرکت گفت: با همت و تلاش مدیران و کارکنان این شرکت تحول بزرگی در حوزه توزیع برق شمال استان بوجود آمده و شاخص های توزیع برق نسبت به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته است.

احمد گنجعلیخانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تعداد مشترکان برق شمال کرمان در سال ۵۷، ۵۹ هزار و ۴۰۰ مشترک بود، اما تا پایان دی امسال این عدد به ۶۲۲ هزار و ۲۶۶ مشترک رسیده که تقریبا ۱۰ برابر رشد دارد.

وی با بیان اینکه تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار کرمان از نعمت برق برخوردار شده اند تصریح کرد: قبل از انقلاب تنها ۹۵ روستا برقدار بودند که با رشد تقریبا ۱۴ برابری به۱۳۹۱روستا افزایش پیدا کرده است.

معاون برنامه ریزی شرکت توزیع برق شمال استان کرمان اظهار داشت: خطوط فشار متوسط نیز نسبت به سال ۵۷، ۱۴ برابر شده و از ۷۹۵ کیلومتر به ۱۱ هزار و ۶۲۷ کیلومتر رسیده است.

وی ادامه داد: در بحث خطوط فشار ضعیف از عدد ۷۴۱ کیلومتر باحدود ۱۱ برابر رشد نسبت به قبل از انقلاب به هشت هزار و ۶۷ کیلومتر رسیدیم و پست های ترانسفورماتور نیز از ۵۵۶ دستگاه  به ۱۵ هزار و ۵۹۳ دستگاه رسیده که رشد ۲۸ برابری را تجربه کرده ایم.

گنجعلیخانی بیان کرد: هم اکنون مصرف انر‍ژی برق در شمال استان کرمان سالیانه به حدود چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون کیلو وات ساعت رسیده که نسبت به سال۵۷ رشد۷۰ برابری را نشان می دهد.

وی با اشاره به خدمات رسانی شرکت توزیع برق شمال استان به کشاورزان افزود: سال ۵۷، تنها ۲۲۱ حلقه چاه کشاورزی برقدار بود، اما در حال حاضر سه هزار و ۳۲۰ حلقه چاه کشاورزی از نعمت برق بهره مند شده اند.

وی تصریح کرد: با تحولات انجام شده در زیرساخت ها، صنعت برق جزو بهترین ها و صنایع پیشگام پس از انقلاب اسلامی بشمار می رود و صنعت برق کرمان در بسیاری از شاخص ها، رتبه های برترکشوری را کسب کرده است.

گنجعلیخانی با اشاره به ورود شرکت توزیع برق شمال کرمان به حوزه انرژی های تجدید پذیر اظهار داشت: تا پایان سال جاری، ۳۲۸ نیروگاه خورشیدی با توان تولیدی ۶ هزار و ۱۶۷ کیلو وات در حوزه شمال استان در حال نصب و بهره برداری است.

شرکت توزیع برق شمال استان کرمان وظیفه تامین، عرضه و توزیع برق پایدار و مطمئن را برای هفت شهرستان شمال استان را بر عهده دارد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات