باید برای وضعیت ایمنی بازار چاره‌ای اندیشیده شود.

باید برای وضعیت ایمنی بازار چاره‌ای اندیشیده شود.

در بازار قزوین با دو مشکل جمع آوری زباله و همچنین ایمنی آن مواجه هستیم. این مکان جزء آثار تاریخی ثبت شده، محسوب می‌شود.

وی افزود: وضعیت سیم‌ها و کابل‌های انتقال برق در بازار قزوین بسیار نامناسب و خطرناک است. جان و مال شهروندان در این مکان در معرض خطر و تهدید قرار دارد.

نائب رئیس پارلمان محلی اضافه کرد: لازم است طی جلسه‌ای مشترک با مسئولین سازمان میراث فرهنگی و ستاد بحران تدبیری برای وضعیت ایمنی بازار اندیشیده شود.

مهدی عبدالرزاقی همچنین به مسئله جمع آوری زباله بازار پرداخت و گفت:

شهرداری در این حوزه زحمات زیادی می‌کشد تا حجم زیاد زباله تولیدی بازار را جهت بازیافت؛ جمع‌آوری کند.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر قزوین در پایان به وضعیت نامناسب مسیر نسیم شمال و جاده اسماعیل‌آباد پرداخت و گفت:

روزی نیست مردم نسبت به وضعیت نسیم شمال و مسیر اسماعیل آباد اعتراض نکنند. مردم اسماعیل آباد جهت پیگیری مشکلات به استانداری، دفتر فنی استانداری، معاونت عمرانی استانداری، اداره کل راه و شهرسازی، معاونت راه‌داری مراجعه کرده اند ولی همه از خود رفع مسئولیت می‌کنند. به هر حال برای مسیر قزوین تا اسماعیل آباد یک نهادی مسئولیت دارد. ما در شهرداری میلیاردها تومان در حوزه‌های مختلف هزینه می‌کنیم. امروز اسماعیل آباد در جغرافیای ما قرار داشته و اهالی آن شهروندان ما هستند و باید در جهت حل مشکل آنها اقدامی کرد.

عبدالرزاقی در ادامه با اشاره به مشکلات جاده نسیم شمال، متذکر شد:
باچند ماشین آسفالت می‌توان جاده نسیم شمال را مرمت کرد تا مردم به طور موقت از آن استفاده کنند.
در چندین جلسه باحضور شهردار محترم و معاونت عمرانی شهرداری در این خصوص صحبت شده و گفته‌ایم که آنجا بتن مسلح می‌خواهد. اما تا کنون به این موضوع توجهی نشده است.

نایب رئیس شورا در ادامه در خصوص جاده اسماعیل آباد تاکید کرد:

اگر برای حل مشکل مردم اسماعیل آباد نیاز به جلسه هست، جلسه بگذاریم. همچنین صورتجلسه‌ای با حضور مدیرکل فنی استانداری و نماینده شهرداری و اداره راه و شهر سازی که آن زمان راهداری زیر مجموعه اش بوده در خصوص اسماعیل آباد تنظیم شده که باید آن را پیگیری کرد. باز هم تاکید می‌کنم اگر ما قبول کرده‌ایم که اسماعیل آباد جزو نواحی منفصل شهری قزوین است؛  همان خدماتی که به مردم شهر قزوین ارائه می دهیم را باید به مردم اسماعیل آباد ارائه دهیم.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر قزوین

    منبع خبر

    شورای شهر قزوین

    شورای شهر قزوین یک شورای شهر در شهر قزوین می باشد

      نظرات