افزایش ۶۴ درصدی حجم آب سد کوثر کهگیلویه وبویراحمد

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: حجم آب سد کوثر هم اینک ۴۳۶میلیون متر مکعب می باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان کهگیلویه وبویراحمد، مهندس علی داودی مهر در ادامه افزود: از ابتدای سال آبی که از مهر ماه شروع می شود تاکنون ۵۰۷ میلیمتر بارندگی در این منطقه داشتیم در حالیکه ایستگاه های باران سنجی آمار بارندگی در ۱۲ ماهه سال گذشته را  ۲۱۰ میلیمتر نشان دادند.

رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان تصریح کرد: بارندگی های سال آبی جدید در سد کوثر  باعث بالا آمدن تراز آب این سد به میزان ۲۲ متر شده است .

داودی مهر عنوان کرد: بارندگی چند روز اخیر در این منطقه، ۶۸ میلیمتر بوده و باعث بالا آمدن تراز آب سد کوثر به میزان یک و نیم متر شد که حدود ۲۰ میلیون متر مکعب آب پشت سد، ذخیره شد.

وی اضافه کرد: از ابتدای مهر ماه سالجاری تاکنون ۴۵میلیون متر مکعب آب آشامیدنی برای پنج استان جنوبی کشور(فارس، بوشهر، هرمزگان، خوزستان و کهگیلویه وبویراحمد)، پنج و نیم میلیون متر مکعب آب کشاورزی، ۲۳میلیون متر مکعب برای سایر مصارف (زیست محیطی) و یک و نیم میلیون متر مکعب آب در بخش صنعت رهاسازی شد .

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان در پایان گفت: سد مخزنی کوثر از نوع بنتی وزنی است که طول تاج آن ۱۹۰ متر و حجم مخزن آن ۵۸۰ میلیون متر مکعب است که با هدف تامین آب شرب ۲ و نیم میلیون نفر از مردم عزیز کشورمان ، تامین آب کشاورزی ۵۷۰۰ هکتار از اراضی دشت لیشتر و خیرآباد و همچنین صنعت استان احداث شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كهكیلویه و بویراحمد

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كهكیلویه و بویراحمد

    شركت آب منطقه‌ای كهكیلویه و بویراحمد یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات