حمایت توانیر از طرح های اقتصادی / خلق منابع مالی جدید باید مد نظر قرار گیرد

حمایت توانیر از طرح های اقتصادی / خلق منابع مالی جدید باید مد نظر قرار گیرد

به گزارش پایگاه خبری توانیر، مهندس محمد حسن متولی زاده  اقتصاد را به عنوان یکی از مهم ترین مسائل صنعت برق کشور  دانست و گفت: متاسفانه در سالهای اخیر منابع مالی در صنعت برق محدودتر شده اما با این وجود قیمت فروش برق  نسبت به سایر اقلام اساسی رشد خیلی محدودی داشته که نشانگر این موضوع است که قیمت انرژی برق نسبت به تورم، رشد نکرده است.

مدیرعامل شرکت توانیر تصریح کرد: در همین راستا، طرح های اقتصادی که افزایش منابع را به دنبال داشته باشد مورد حمایت شرکت توانیر و مجموعه وزارت نیرو قرار می گیرد.

متولی زاده  تاکید کرد: با وجود مشکلات مالی، خدمت در این صنعت بسیار مهم، همواره مستمر و پویا بوده و در این بین توجه به کاهش هزینه ها و خلق منابع مالی جدید باید به عنوان راهکارهای اساسی مد نظر قرار گیرد.
وی در ادامه با تبیین برخی چالشهای صنعت برق، در خصوص پیک بار تابستان سال آتی و نحوه مدیریت مصرف برای گذر از آن خاطرنشان ساخت: روشهای بازگشت منابع به شرکت ها، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی، وصول مطالبات، نصب کنتور هوشمند، حذف قبوض کاغذی و توسعه نرم افزار از مهمترین چالش های صنعت به شمار می رود.

متولی زاده اظهار داشت: قانون، پیش بینی های لازم برای بازگشت نقدینگی به شرکت ها را اتخاذ کرده است.

مدیرعامل شرکت توانیر همچنین با اشاره به اهمیت کاهش تلفات انرژی در شبکه و تجهیزات منصوبه صنعت برق گفت: با تلاش متخصصان و کارکنان صنعت برق کشور طی ۵ سال گذشته در زمینه کاهش تلفات کار بسیار بزرگی انجام شده و به طور میانگین در بخشهای انتقال، فوق توزیع و توزیع حدود ۴ درصد کاهش تلفات داشته ایم که صرفه جویی حاصل آن، معادل ۲۵۰۰ مگاوات انرژی برق است که نقطه قوتی برای صنعت برق محسوب می شود.


خبرنگار:  قدرت اله علیزاده


لینک اصل خبر در سایت سایت خبری شرکت توانیر

  منبع خبر

  سایت خبری شرکت توانیر

  سایت خبری روابط عمومی شرکت توانیر

   نظرات