دیدار بانوان شهرداری یزد با...

دیدار بانوان شهرداری یزد با...

امام جمعه یزد در دیدار با جمعی از بانوان فعال اجتماعی و فرهنگی استان گفت: زن در جامعه اسلامی محور توسعه و پیشرفت خانواده‌ است.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، حضرت آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در جریان دیدار با جمعی از بانوان مشاور مدیران کل، بانوان دهیار و زنان فعال اجتماعی و فرهنگی استان، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن، با بیان این که انقلاب اسلامی به تبعیت از دین مبین اسلام جایگاه زن را والا و به بهترین شکل می‌داند، افزود: زن در جامعه اسلامی محور توسعه و پیشرفت خانواده‌ است.

وی نگاه امام خمینی(ره) به زنان در جامعه اسلامی را نگاهی الهی و ارزشمند عنوان کرد و اظهارداشت: زنان در جامعه اسلامی وظایف سنگین تربیت نسل آینده را به عهده دارند و عامل رشد و توسعه فرهنگی جامعه هستند.

آیت الله ناصری با اشاره به این که نگاه غرب به بانوان، نگاه ابزاری و به عنوان یک کالاست به توجه دین مبین اسلام به زنان و توجه به شرایط و ویژگی های آنها تاکید کرد.

امام جمعه یزد تاکید کرد: یکی از هدف های دشمنان که سال های متمادی است برای تحقق آن در جامعه ما تلاش دارند فروپاشی کانون خانواده و ضربه زدن به ارزش های الهی است.

وی اظهار داشت: تمام تلاش دشمنان جدایی بین اعضای خانواده و کاهش محبت بین آنها است که باید در این راستا توسط نهادهای فرهنگی و تبلیغی اقدام شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان این که خداوند به انسان دو مسئولیت اجتماعی و دینی را واگذار کرده است،‌ تصریح کرد: تمام افراد اعم زنان و مردان نسب به دو مسئولیت اجتماعی و دینی در جامعه اسلامی مسئول هستند.

وی با اشاره به این که عنصر وجودیت زنان سرشار از ارزش‌های عالی و معنوی است، خاطرنشان کرد: خداوند دوست دارد زنان در جامعه اسلامی پاک و منزه باشند و تفکر غربی با توطئه‌های شوم فرهنگی به دنبال گناه کار کردن این قشر مهم و تاثیر گذار در جامعه است.

ناصری یزدی زنان را محور توسعه و پیشرفت خانواده دانست و بیان کرد:‌ حفظ و حراست از وحدت و یکپارچگی خانواده مهمترین رسالت زنان در جامعه اسلامی است.

امام جمعه یزد خطاب به مسئولان و دست‌اندرکاران ادارات، ‌تاکید کرد: مدیران باید ساعت کاری بانوان در ادارات را چهار ساعت کاهش دهند.

حضرت آیت الله ناصری یزدی کاهش ساعت کاری بانوان در ادارات را راهی مناسب برای تقویت یکپارچگی خانواده عنوان کرد و افزود:‌ اگر زنان شاغل زودتر از محل کار به خانه بروند فرصت مناسبی برای فعالیت‌های گروهی خانواده ایجاد می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات