تفاهم نامه همکاری سه جانبه در زمینه احداث نیروگاه های خورشیدی

تفاهم نامه همکاری سه جانبه در زمینه احداث نیروگاه های خورشیدی

در شرکت توزیع برق استان سمنان منعقد شد ؛

تفاهم نامه همکاری سه جانبه در زمینه احداث نیروگاه های خورشیدی

تفاهم نامه همکاری سه جانبه احداث نیروگاه های خورشیدی ویژه مددجویان کمیته امداد ، فی مابین شرکت توزیع برق ، کمیته امداد خمینی (ره) و صندوق کارآفرینی امید منعقد و مبادله شد .

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان در ابتدای این آئین بیان داشت: با انعقاد تفاهم نامه تا پایان سال جاری ، ۱۵ واحد نیروگاه جدید پنج کیلوواتی برای مناطق محروم  با سرمایه گذاری متقاضیان و پیگیری این شرکت ، کمیته امداد و صندوق کارآفرینی امید با قدرت ۷۵ کیلووات  در مدار تولید قرار خواهد گرفت .

سیدمحمد موسوی زاده بیان داشت :  حداقل پیش بینی برای سال آینده ، احداث ۸۵ نیروگاه خورشیدی برای مددجویان کمیته امداد می باشد که مجموع آنها به ۱۰۰ واحد خواهد رسید.

وی اظهار داشت : در استان سمنان بیش از ۳۰۰ روز آفتابی داریم و این یک مزیت نسبی است و بهره گیری از انرژی های خورشیدی باعث کاهش تلفات برق گردیده و موجب ارتقای کارایی شبکه خواهد شد .

گفتنی است : توسعه کمی و کیفی ارائه خدمات به گروه های هدف و بهره مندی هر چه بیشتر آنان از فرصت های اشتغال جهت پایدار سازی و افزایش درآمد خانواده های تحت حمایت کمیته امداد و همچنین در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت های بالفعل موجود در زمینه ایجاد نیروگاه های خورشیدی ، این تفاهم نامه تبادل گردید .

یادآور می شود : کسب درآمد پایدار برای مددجویان مورد حمایت در راستای توانمند سازی اقتصادی آنان ، ارتقاء سطح معیشت گروه هدف، کاهش مهاجرت به شهر ، استفاده مشترک از امکانات و توان این سه دستگاه و اقدام عملی و موثر در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی ، به عنوان اهداف این تفاهم نامه محسوب می شود.

قابل ذکر است : شناسائی مددجویان واجد شرایط و معرفی به شرکت توزیع برق و صندوق کارآفرینی امید، راهنمایی و جلسه توجیهی متقاضیان ، شناسایی پیمانکار واجد شرایط و بررسی و ارزیابی کیفی آنان برای خرید تجهیزات مورد نیاز به عنوان تعهدات کمیته امداد امام خمینی (ره) به شمار می رود.

خاطر نشان می سازد : بررسی و پذیرش مددجویان معرفی شده از طرف کمیته امداد ، انعقاد قرارداد خرید تضمینی برق به مدت ۲۰ سال ، نظارت برفرآیند احداث و رعایت اصول فنی و انجام قرائت تولید مطابق با ضوابط و پرداخت به موقع وجوه برق خریداری شده بر اساس مفاد قرارداد منعقده ، از جمله مواردی است که در این تفاهم نامه برای شرکت توزیع برق استان سمنان پیش بینی شده است .

همچنین پذیرش مددجویان معرفی شده از طرف کمیته امداد برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه خود اشتغالی ، ارائه تعهد متقاضی و در نظر گرفتن دوره تنفس بازپرداخت وام تا زمان بهره برداری سامانه و دریافت اولین وجه بازپرداخت وام اعطائی از محل درآمد حاصل از فروش انرژی تولیدی ، در تعهدات صندوق کارآفرینی امید است .

لینک اصل خبر در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان

منبع خبر

شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان

شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان یک شرکت می باشد

نظرات