کلنگ احداث نیروگاه ۹۰۶ مگاواتی "ویس" در اهواز به زمین خورد

کلنگ احداث نیروگاه ۹۰۶ مگاواتی "ویس" در اهواز به زمین خورد

به گزارش پایگاه خبری توانیر ، محسن طرزطلب در حاشیه آیین آغاز به کار این نیروگاه افزود: امروز در سفر وزیر نیرو به استان هرمزگان، عملیات اجرایی نیروگاه ۹۰۶ مگاواتی سیکل ترکیبی کلاس F  ویس آغاز شد.
وی افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی ویس شامل دو واحد گاز هرکدام به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات و یک واحد بخار به ظرفیت ۲۹۲ مگاوات خواهد بود و پیش بینی می شود این نیروگاه تا سال ۱۴۰۰ به شبکه سراسری سنکرون شود.
طرزطلب ضمن اشاره به اینکه در نیروگاه ویس از توربین های نسل جدید کلاس F استفاده خواهد شد، ادامه داد: راندمان بخش گاز این نیروگاه ۴۰ درصد خواهد بود که راندمان این نیروگاه با بخش بخار و در شرایط ایزو به ۵۸ درصد نیز می رسد.
وی تصریح کرد: سرمایه لازم جهت احداث  نیروگاه سیکل ترکیبی ویس توسط وام خارجی تامین  خواهد شد و بانک صنعت و معدن بعنوان بانک عامل پروژه است.
طرزطلب خاطرنشان کرد: هزینه کل احداث نیروگاه ویس بالغ بر ۵۰۰ میلیون یورو برآورد شده است.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی هدف از ساخت این نیروگاه ها را تامین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق کشور به خصوص استان خوزستان عنوان کرد و افزود: نیروگاه سیکل ترکیبی ویس با کارفرمایی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی در زمینی به مساحت ۸۶ هکتار احداث خواهد شد و شرکت مپنا نیز به عنوان شرکت پیمانکار اجرایی معرفی شده است.
وی سوخت گاز را به عنوان سوخت اصلی این نیروگاه عنوان و خاطرنشان کرد: گازوییل نیز به عنوان سوخت دوم و جایگزین در این نیروگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
شایان ذکر است نیروگاه سیکل ترکیبی ویس (رامین) اهواز در ۲۰ کیلومتری جاده اهواز به مسجد سلیمان در استان خوزستان احداث خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت سایت خبری شرکت توانیر

    منبع خبر

    سایت خبری شرکت توانیر

    سایت خبری روابط عمومی شرکت توانیر

      نظرات