اعلام مصوبات جلسه کارگروه ملی وام شهرداری‌ها/ نصرتی: پروژه های شش شهرداری برای اعطای تسهیلات به بانک معرفی شدند

اعلام مصوبات جلسه کارگروه ملی وام شهرداری‌ها/ نصرتی: پروژه های شش شهرداری برای اعطای تسهیلات به بانک معرفی شدند

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از موافقت کارگروه ملی وام شهرداری‌ها با معرفی شش طرح اقتصادی و درآمدزای شهرداری ها به بانک برای اعطای تسهیلات در بیستمین جلسه این کارگروه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور،‌ مسعود نصرتی با اعلام خبر فوق گفت: بیستمین جلسه کارگروه ملی وام شهرداری‌ها چهاردهم اسفند در راستای ایجاد منابع درآمدی برای اجرای پروژه های شهرداری ها در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تشکیل و پیشنهادهای استانها در خصوص اعطای تسهیلات به برخی پروژه های شهرداری ها بررسی شد.

وی افزود: اعضای کارگروه ملی وام شهرداری ها در این جلسه با معرفی شش طرح اقتصادی و درآمدزای شهرداری های ارداق دراستان قزوین، خان ببین در استان گلستان، دیزیچه در استان اصفهان، گلدشت در استان اصفهان، بابل در استان مازندران و زاهدان در استان سیستان و بلوچستان به بانک برای اعطای تسهیلات در مجموع به مبلغ ۱۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال موافقت نمودند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور همچنین از شهرداران خواست تا ضمن شناسایی فرصت‌ها و مزیت‌های شهری و با اتخاذ راهکارهایی برای خلق مزیت‌ها و فرصت‌‌های جدید از این فرصت ایجاد شده برای ایجاد درآمد پایدار به منظور اجرای پروژه های شهری استفاده نمایند.

نصرتی همچنین اضافه کرد: انتظار می رود کمیته های استانی نسبت به نظارت مستمر و مداوم در خصوص چگونگی پیشرفت فیزیکی هر مرحله از طرح های تصویب شده، در کنار شهرداریها حضور جدی داشته باشند و همانطورکه در شیوه نامه تسهیلات بدان اشاره شده تایید میزان پیشرفت پروژه برای واگذاری مراحل جدید تسهیلات مورد مطالبه می باشد.

وی همچنین یاداور شد: یکی از ضروریات اجرای طرح که می بایستی ابتدای شروع پروژه توسط شهرداری رعایت شود، نصب تابلو مشخصات کامل در حین اجرای پروژه می باشد.

عناوین پروژه های شش شهرداری فوق الذکر که برای اعطای تسهیلات به بانک معرفی شدند، عبارتست از: شهرداری ارداق دراستان قزوین-"طرح احداث بازار محلی"، شهرداری خان ببین در استان گلستان-"توسعه پارک جنگلی طبیعت شیرآباد"، شهرداری دیزیچه در استان اصفهان-"احداث مجموعه ساماندهی کارگاههای مزاحم شهری"، شهرداری گلدشت در استان اصفهان-"احداث بازار روز "، شهرداری بابل در استان مازندران"احداث کارگاه تولید فرآورده های بتنی" و شهرداری زاهدان در سیستان و بلوچستان -"خرید ماشین آلات عمرانی(لودر،کامیون،بیل مکانیکی،گریدرو غلطک)".

شایان ذکر است کمیته ملی وام شهرداری ها با حضور معاون پشتیبانی و توسعه منابع، معاون امور شهرداری‌ها،‌ مدیران‌کل دفاتر حراست و پدافندغیرعامل، مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات، امور اقتصادی و خدمات مالی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشکیل می شود.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات