۵ پروژه بزرگ عمرانی شهرداری تبریز در آستانه بهار به بهره برداری می‌رسد

۵ پروژه بزرگ عمرانی شهرداری تبریز در آستانه بهار به بهره برداری می‌رسد

محمدحسین اسحقی در گفتگو با شهریار در خصوص این پروژه ها گفت: این ۵ پروژه پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصدی دارد و عملیات عمرانی آنها تمام شده است و طی روزهای ۲۳ و ۲۵ اسفندماه و قبل از آغاز تعطیلات نوروزی افتتاح می شود.

وی با اشاره به پروژه احداث مسیر جدید اتصال باسمنج به دروازه تهران افزود: این مسیر جدید به طول ۴۰۰ متر و عرض ۱۸ متر توسط منطقه ۲ شهرداری تبریز انجام شد و مسیر باسمنج و کوی خورشید را به دروازه تهران متصل می کند و هم اکنون به صورت کامل عملیات احداث آن به پایان رسیده است.

اسحقی سپس در خصوص پروژه تقاطع غیرهمسطح حضرت ولیعصر(عج) گفت: این تقاطع کوی نصر را به استانداری متصل می کند و با اعتبار ۱۵ میلیارد تومانی اجرا شده است و هم اکنون تردد از این تقاطع در جریان است.

وی با اشاره به اینکه یکی دیگر از پروژه هایی که طی روزهای آتی به بهره برداری می رسد خیابان ۵۵ متری ارتش است، افزود: هزینه اجرای این پروژه ۲۶.۵ میلیارد ریال و هزینه تملک آن۲۰۰ میلیارد ریال بوده است. طول پروژه ۵۵۰ متر و عرض آن ۵۵ متر است.

اسحقی گفت: در این پروژه توجه ویژه ای نیز به فضای سبز داشته ایم به طوری که حدود ۱۰ هزار متر مربع فضای سبز در طول مسیر ایجاد شده است.

تکمیل کمربندی میانی حدفاصل شهرک طالقانی تا میدان فاطمیه

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز سپس در خصوص پروژه ۱۵ خرداد گفت: تکمیل کمربندی میانی حدفاصل شهرک طالقانی تا میدان فاطمیه به طول ۱۳۵۰ متر و عرض ۳۵ متر انجام شده و طی روزهای آینده مراسم افتتاح آن برگزار می شود.

اسحقی با تاکید بر اینکه مبلغ اجرای این پروژه ۱۸ میلیارد ریال و هزینه جابه جایی تاسیسات ۲۰۰ میلیون ریال بوده است که طی ۸ ماه اجرای این پروژه به پایان رسید.

وی به پروژه تعریض پیاده راه و سنگ فرش ارک نیز اشاره کرد و گفت: این مسیر گردشگرپذیر تا آغاز سال نو تقدیم شهروندان و گردشگران می شود، این مسیر به دو حالت پیاده راه و سواره رو اجرا شده است.

معاون فنی و عمرانی شهردار تبریز هزینه تملک قطعات باقی مانده در این مسیر را ۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: جمع هزینه عمرانی این پروژه ۸ میلیارد ریال بوده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات