پرداخت به موقع حقوق کارگران شهرداری همچنان اولویت من خواهد بود

شهردار کرمان:

پرداخت به موقع حقوق کارگران شهرداری همچنان اولویت من خواهد بود

شهردار کرمان گفت: آنچه هم اکنون برای من اولویت دارد،  پرداخت به موقع حقوق کارگران شهرداری است که این امر مهم در سال آینده نیز اولویت اول کاری من خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سید مهران عالم زاده تصریح کرد: پرداخت به موقع حقوق کارگران زحمت کش برای من همواره اولویت است و به همین دلیل مصر هستم در این شرایط سخت اقتصادی و کمبود اعتبارات شهرداری، اول حقوق کارگرم پرداخت شود و بعد به پروژه‌های شهری بپردازم.

وی بزرگترین چالش پیش روی شهر در حوزه‌ی شهری را اتمام پروژه های نیمه تمام ذکر کرد و گفت: در سالی که پشت سر گذاشتیم، توانستیم با اولویت بندی و براساس نظم و برنامه ریزی اصولی، هم پروژه‌ها را به پیش ببریم و هم حقوق کارگران و کارکنان شهرداری را پرداخت کنیم و سیستم شهرداری هم اکنون به جایگاهی رسیده که می‌دانم در سال آینده چه برنامه ای را باید در پیش بگیرد.

وی افزود: همچنین‌ سیستم حمل و نقل، بار و مسافر از ابتدا مورد توجه من بوده است چرا که اگر این سیستم را تقویت نکنیم هر اقدامی در حوزه‌ی  ترافیک از جمله ایجاد زیر گذر و روگذر به خصوص در نقاط مرکزی شهر، چندان کار ساز نخواهد بود.

شهردار کرمان در ادامه توجه به حمل و نقل عمومی و اجرای پروژه های تاثیر گذار دراین حوزه را از جمله برنامه های خود در سال آینده دانست و خاطرنشان کرد: در صورت تقویت سیستم حمل و نقل عمومی، می‌توانیم ترافیک شهر کرمان را بهتر کنترل کنیم.

عالم زاده همچنین از برگزاری همایش ویژه فرصتهای سرمایه گذاری در سال آینده خبرداد وافزود:  دراین همایش از سرمایه گذاران وافراد خاص دعوت میکنیم وامیدواریم بتوانیم مشارکت این افراد را برای سرمایه گذاری درشهر کرمان جلب کنیم.

وی تقویت حوزه بازآفرینی را نیز از جمله اقدامات شهرداری در سال آینده برشمرد وگفت:  اقدامات عمرانی وفرهنگی شهرداری در محله های محروم و آسیب دیده همچنان ادامه دارد و در سال آینده با برنامه خاصی به پیش می رود.

شهردار کرمان توجه به بافت تاریخی را نیز از برنامه های شهرداری عنوان وتصریح کرد: احیاء بافت تاریخی نیازمند اجرای طرحی تشویقی است تا مردم درآن منطقه سرمایه گذاری کنند که دراین راستا شهرداری تسهیلات و امکان تخفیف در پروانه ساخت وساز برای سرمایه گذاران در نظر گرفته است.

وی از اجرای طرح دروازه تا دروازه در محدوده بافت قدیم کرمان خبرداد و گفت: در این محورچندین پروژه تعریف میشود که این پروژه ها محرک بافت تاریخی هستند و سرمایه گذار را تشویق می کند تا دراین محورسرمایه گذاری کند.

عالم زاده  در ادامه  افزود: تخفیف در پرداخت عوارض شهری  مشمول کسانی است که به موقع اقدام می کنند بنابراین از شهروندان می خواهیم هرچه زودتر عوارض شهری خود را پرداخت کنند.

مهدیه جعفری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات