احداث فرودگاه محلی در منطقه آزاد ارس

احداث فرودگاه محلی در منطقه آزاد ارس

پروژه ۱۲ میلیارد تومانی ایجاد فرودگاه محلی ارس در زمینی به وسعت ۱۲۰ هکتار در محدوده منطقه آزاد ارس آذربایجان‌شرقی کلنگ‌زنی شد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و پروفسور رحیم رحمان‌زاده، رییس مرکز بین‌المللی جراحی مفاصل و استخوان برلین، عملیات اجرایی این پروژه مهم آغاز شد.

استاندار استان در حاشیه این مراسم گفت: منطقه آزاد ارس به دلیل دارا بودن پتانسیل‌های خاص برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های صنعت و تجارت و گردشگری نیازمند زیرساخت‌های لازم برای توسعه در این زمینه است و فرودگاه ارس مهم‌ترین نقش را در این مسیر ایفا خواهد کرد.

علیرضا بیگی افزود: احداث فرودگاه ارس از مصوبات دور اول سفرهای ریاست‌جمهوری است و یکی از اصلی‌ترین نیازهای منطقه آزاد ارس برای رشد اقتصادی و پویایی منطقه در قبال جذب گردشگران و سرمایه‌گذاران خواهد بود.

علیرضا مقیمی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری ارس هم از اتمام فاز اول فرودگاه ارس در مدت ۳ ماه خبر داد و با اشاره به مشخصات این طرح گفت: با هدف جلب رضایت و سهولت تردد سرمایه‌گذاران و گردشگران و اجرای برنامه‌های تفریحی هوایی در آسمان ارس با هزینه ۱۲ میلیارد تومان و با پرواز هواپیماهای کلاس ۵۰ نفری اجرا خواهد شد.

 

 

    نظرات