برگزاری جشنواره «یزد زیبای...

برگزاری جشنواره «یزد زیبای...

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد از جشنواره «یزد زیبای ما» در راستای زیباسازی نماهای شهری از روز بیست و یکم لغایت بیست و هفتم اسفنده ماه با مشارکت صاحبان نما در سطح شهر خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات وامور بین الملل شهری شهرداری یزد، محمد صفدرپور رئیس سازمان از برگزاری جشنواره «یزد زیبای ما» در راستای زیباسازی نماهای شهری از روز بیست و یکم لغایت بیست و هفتم اسفنده ماه با مشارکت صاحبان نما در سطح شهر خبر داد.

وی افزود:‌ در آستانه بهار و همچنین به مناسبت روز بیست و یکم اسفندماه روز زیباسازی، سازمان در نظر دارد با برگزاری جشنواره «یزد زیبای ما»، مشارکت اصناف، کسبه و مغازه‌داران را به منظور زیباسازی نمای ساختمان خودشان جذب نماید.

صفدرپور‌ جذب مشارکت عمومی از جمله اولویت‌های اجرایی شهرداری یزد دانست و گفت: تمامی اصناف، کسبه و مغازه‌داران می‌توانند با پاکسازی، حذف زوائد بصری و الحاق عناصری که به زیبایی نمای واحد خود کمک می‌کند، با ارسال عکس قبل و بعد از زیباسازی نمای ساختمان خود در این مسابقه شرکت کنند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد نصب تابلو با سایز و طراحی مناسب (جایگزین کردن تابلو با طرح و سایز مناسب به جای تابلوهای نامناسب قبلی)، نصب تابلو در محل مناسب، نصب سایبان با جنس و طرح مناسب (تعویض سایبان‌های فرسوده یا سایبان‌هایی باطرح نامناسب)، رنگ آمیزی مناسب درها، پنجره‌ها، نرده‌ها در نمای جبهه‌های اصلی و جانبی ساختمان و پاکیزگی و تمیز بودن از برچسب‌های تبلیغاتی، شعارنویسی از جمله محورهای تعیین شده برای این جشنواره است.

صفدرپور اظهارداشت: پاکیزگی و تمیزی از گرد و غبار و آلودگی، پوشش مناسب تاسیسات ساختمانی (کولر، آنتن، کانال‌ها و لوله‌های تاسیساتی)، عدم وجود زواید بصری در بالکن‌های طبقات فوقانی، قابل رویت بودن و زیبایی پلاک ساختمان، استفاده مناسب و مطلوب از گل و گیاه در تزئین بالکن و لب پنجره و بام با رعایت ایمنی، کاشت درخت و گل و بوته در فضای مناسب ورودی ساختمان و معبر عمومی مقابل آن (به شرط رعایت ضوابط مرتبط)، فضای سبز عمودی و مشجر در فضای مشاع ساختمان به شرط رویت از نمای بیرونی، سبک معماری اسلامی ، ایرانی در نما (آجرکاری، گچ بری، حجاری، آئینه کاری، کاشی کاری) و نورپردازی و روشنایی اصولی بنا را از دیگر محورهای تعیین شده برای جشنواره «یزد زیبای ما» هستند.

وی تصریح کرد: شرکت کنندگان باید نسبت به مستندسازی (تهیه عکس قبل و بعد از زیباسازی نما)  اقدام و به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

صفدرپور با بیان این که در مجموعه‌های تجاری که بیش از یک مغازه در آن قرار دارد، زیباسازی نمای بیرونی مجتمع مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، اظهار کرد:‌ عکس‌ها و فرم ثبت‌نام می‌تواند به صورت مستقیم به آدرس دبیرخانه جشنواره و یا از طریق فضای مجازی (سایت و نشانی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در شبکه اجتماعی تلگرام) ارسال شود.

وی با اشاره به این موضوع که دست‌کاری و ویرایش ساختاری در عکس‌ها مجاز نیست و منجر به حذف اثر از دایره رقابت خواهد شد، تاکید کرد: با توجه به نمایش عکس‌های برگزیده در سطح شهر یزد لازم است شرکت کنندگان عکس‌های خود را با حداقل کیفیت اعلام شده ارسال نمایند.

صفدرپور افزود: ارسال عکس به مسابقه، به معنای اعلام موافقت با همه مقررات و تصمیم‌گیری‌های مسابقه خواهد بود و شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را  تا روز بیست و هفتم اسفندماه سال جاری از  طریق یکی از راه‌های ارتباطی به دبیرخانه ارسال کنند.

وی گفت: مراجعه حضوری به دبیرخانه جشنواره و تکمیل فرم ثبت‌نام، مراجعه به سایت سازمان به نشانی www.zibasazi.yazd.ir و ثبت مشخصات شرکت کننده و ارسال مشخصات مطابق فرم ارائه شده کانال تلگرامی سازمان به نشانی: Zibasazi_Yazd_Admin @  راه‌های ارتباطی با دبیرخانه جشنواره «یزد زیبای ما» است.

صفدرپور تحویل فایل عکس قبل و بعد از زیباسازی با کیفیت۳۲۰۰*۲۴۰۰ پیکسل را از جمله قوانین تعیین شده برای آثار ارسالی دانست .

وی گفت: دبیرخانه جشنواره در یزد به نشانی: میدان مهدیه، بلورشهید منتظر قائم، کوچه چهار منتظر قائم، سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری یزد، آماده تحویل آثار شرکت کنندگان است.

سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری یزد با بیان این که شرکت برای همه کسبه،‌ اصناف و مغازه داران آزاد است،‌ تاکید کرد:‌ فرم ثبت نام باید توسط مالک یا مستاجر مغازه تکمیل و ارسال شود.

وی خاطرنشان کرد: مراسم  معرفی برگزیدگان در روز بیستم فروردین سال آینده انجام خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات