بودجه شهرداری‌ها نسبت به سال گذشته افزایش یافت

بودجه شهرداری‌ها نسبت به سال گذشته افزایش یافت

www.BanaNews.irسخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از افزایش بودجه شهرداری‌ها در سال جاری خبر داد و گفت: بودجه امسال شهرداری‌ها نسبت به سال گذشته افزایش خوبی داشته و بخشی از این افزایش بودجه به دلیل اختصاص ۱۶ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عبدالحسین ناصری اظهار داشت: امسال مجوز چاپ ۱۶هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به شهرداری‌ها داده شد که تعهد نیمی از آن با شهرداری‌ها و نیمی از آن با دولت است. درآمد حاصله از فروش این اوراق می‌تواند شهرداری‌ها را در اجرای پروژه‌های عمرانی کمک کند.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به زمان بهره‌برداری از فاز نخست بوستان ولایت گفت: احداث بوستان ۳۰۰ هکتاری ولایت در جنوب تهران، اتفاق مهمی است که می‌تواند در حوزه محیط زیست، فرهنگ و اقتصاد این منطقه تاثیر زیادی داشته باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بحران آلودگی هوا در شهر تهران بسیار جدی است. گرچه مناطق جنوبی شهر تهران از آب و هوای بهتری نسبت به مناطق مرکزی و شمالی برخوردارند. اما با این حال این بوستان می‌تواند کمک قابل توجهی به تصفیه هوای شهر تهران انجام دهد.

ناصری همچنین تأکید کرد: مناطق جنوبی تهران همیشه با محرومیت مواجه بودند و این محرومیت‌ها در محیط شهری نیز استمرار می‌یافت. اما به تازگی شاهد توجه قابل ستایش مدیریت شهر به مناطق جنوبی تهران هستیم. این موضوع قطعا مورد توجه مردم نیز قرار خواهد گرفت.

 

 

    نظرات