شهرداری باید پیشنهادات اعضا را طی روند قانونی...

شهرداری باید پیشنهادات اعضا را طی روند قانونی...

در خصوص اجاره املاک بلااستفاده شهرداری، روند اشتباهی از گذشته وجود داشته و تا به امروز نیز ادامه یافته است. اگر در گذشته اجاره این املاک نیاز به مصوبه شورای شهر نداشته؛ امروز نیز لایحه آن نباید در صحن شورا بررسی شود اما اگر این کار نیاز به مصوبه شورا داشته است؛ شهرداری باید پاسخگوی اقدام بدون اجازه شورای شهر باشد.

وی افزود: اعضا شورا، نمایندگان مردم در مجموعه مدیریت شهری هستند. شهرداری باید پیشنهادات اعضا را طی روند قانونی اجراء کند و اگر این روند قانونی طی نشود؛ مسئولیت آن به عهده شهرداری خواهد بود، نه اعضاء شورای شهر.

رئیس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر همچنین به مشکلات املاکی پیش آمده برای ساختمان سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، پرداخت و گفت:

در پیاده راه و فضای سبز جلوی ساختمان نظام مهندسی ساختمان یک زمین ۹۰ متری وجود دارد که تحت اختیار این سازمان نیست. مالک این زمین برای ساخت و ساز در ملک خود اقدام کرده است که اجرائی شدن این تصمیم مشکلات زیادی برای مجموعه نظام مهندسی ساختمان ایجاد خواهد شد.

عبدالرزاقی در این رابطه پیشنهاد داد تا شهرداری و نظام مهندسی یک ملک با همان قیمت در اختیار مالک مذکور قرار دهند تا از ایجاد مشکلات بعدی در پیاده راه آن محدوده جلوگیری شود.

/پایان پیام/

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر قزوین

    منبع خبر

    شورای شهر قزوین

    شورای شهر قزوین یک شورای شهر در شهر قزوین می باشد

      نظرات