جمالی نژاد: کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای نیازمند توجه مسوولان عالی استانها و دهیاران، بخشداران است

جمالی نژاد: کاهش تلفات ناشی از تصادفات جاده ای نیازمند توجه مسوولان عالی استانها و دهیاران، بخشداران است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور اعلام کرد: میزان تلفات جاده ای اعم از برون شهری و درون شهری طی دهه اخیر هر سال کاهش داشت اما در سال گذشته برای اولین بار طی یک دهه اخیر با افزایش میزان تلفات جاده‌ای روبه رو بوده‌ایم که زنگ خطری جدی برای ماست وتمامی مسوولان از جمله استانداران و مدیران راه و شهرسازی استانها و مدیران شهری باید به این موضوع توجه لازم داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مهدی جمالی نژاد که شنبه۲۵ اسفند در حاشیه نشست مشترک شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیسیون ایمنی راه ها که با حضور وزرای کشور و راه و شهرسازی در وزارت کشور تشکیل شد در جمع خبرنگاران سخن می گفت، افزود: امروز برای اولین بار جلسه مشترکی با حضور وزرای محترم کشور و راه و شهرسازی تشکیل که نشان دهنده حساسیت موضوع ایمنی در راههاست و این حساسیت باید به استان ها تسری پیدا نماید و استانداران هم با جدیت به این موضوع ورود نمایند چون با توجه به اینکه بحث جان انسانها مطرح است به هیج وجه نباید منفعلانه برخورد کرد.

رییس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در ادامه اظهار کرد: در بخش درونشهری تلفات چهار شهر تهران، شیراز، مشهد و اصفهان بیش از سایر شهرهاست که تمامی مسوولان و مدیران شهری و تمامی دست اندرکاران امر باید با جدیت و همت مضاعف تدابیری را بیندیشند تا تلفات ناشی از تصادفات این بخش کاهش یابد.

جمالی نژاد همچنین با بیان اینکه میزان تلفات ناشی از تصادفات درونشهری نسبت به برون شهری کاهش یافته، در عین حال گفت: میزان افزایش تلفات ناشی از تصادفات در حوزه روستایی قابل توجه بوده وکاهش آن نیازمند همت جدی همه مسوولان و دست اندرکاران امر است.

وی اضافه کرد: جاده‌های روستایی اخیراً آسفالت شده‌اند و بستربرای عبور خودروها آماده شده و بعضا خودروها با سرعت بالایی در این مناطق تردد می‌کنند و ما باید در این مناطق نیز اقدامات پیشگیرانه را که در شهرها در گذشته انجام داده‌ایم، تدبیر کنیم.

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: به دهیاران، بخشداران و فرمانداران تاکید می‌کنم در این زمینه ورود موثر و جدی داشته باشند و بحث‌های پیشگیرانه را که به کاهش تلفات جاده‌ای در روستاها کمک می کند، انجام دهند.

جمالی نژاد در خاتمه گفت: جلسه امروز عزم جدی مدیران کشور را برای برخورد با تخلفات جاده‌ای نشان می دهد و قطعاً در پایان کار اقدامات استانداران، معاونان عمرانی استانداریها، ‌مدیران کل راه و شهرسازی استانها، شهرداران و دهیاران بررسی و ارزیابی خواهد شد و برخوردهای لازم با موارد مثبت و منفی صورت خواهد گرفت.

تصاویر مرتبط

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات