برگزاری جلسه هوشمند سازی ناوگان حمل و نقل عمومی تاکسی در شهر اراک

برگزاری جلسه هوشمند سازی ناوگان حمل و نقل عمومی تاکسی در شهر اراک

به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، با توجه به هماهنگی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اراک با شرکت داکسی مشهد، در راستای اهمیت به مبحث هوشمند سازی حوزه حمل و نقل عمومی، جلسه ای با نمایندگان شرکت مذکور با حضور حجت اله مرادی سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر، خانمحمدی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی، عسگری سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات، علینقی پور مسوول تاکسیرانی و کارشناسان سازمانی شهرداری اراک برگزار شد.
مرادی در این جلسه گفت: اولین ویژگی شهر هوشمند این است که می‌توانید بسیاری از تبادلاتی که در شهر انجام می‌شود و شهروندان برای انجام آن از وسایل نقلیه عمومی و شخصی استفاده می‌کنند را به حداقل برسانیم، که با ایجاد این زیر ساخت ها در نهایت، زمان و ترافیک را می توانیم مدیریت نماییم.
در ادامه جلسه حاضرین به آسیب شناسی و مشکلات موجود در حوزه تاکسیرانی با توجه به ورود شرکت های کسب و کار اینترنتی و عدم توان تقابل و رقابت تاکسیرانان با توجه به ارزانی نرخ کارکرد شرکت های مذکور و بروز نبودن این حوزه در فناوری اینترنتی پرداختند و در ادامه نیز نماینده شرکت مذکور نیز به معرفی و ارایه راهکارهای عملیاتی و معرفی نرم افزار (داکسی ) مزیت ها و امکانات نرم افزار مذکور پرداختند.
در ادامه جلسه، خانمحمدی معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اراک نیز بیان داشت: اگر بتوانیم نیازهای خدماتی ناوگان حمل و نقل عمومی را از طریق زیرساخت‌ها و سیستم‌های اینترنتی و مکانیزه برطرف کنیم، قطعا بخشی از ورود و خروج سفرها به مرکز شهر کم می‌شود، که این مساله در اصلاح شبکه معابر شهری که گنجایش این میزان ناوگان حمل و نقلی را ندارد ،می تواند بسیار موثر واقع شود .
وی در ادامه مطلب فوق خاطر نشان ساخت: همچنین این اجرای این مهم،کاهش آلودگی هوا، آلودگی صوتی و جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی را در بردارد و در نهایت ایمنی شهروندان و میزان رضایت را افزایش خواهد داد .
در انتهای جلسه، پس از هماهنگی ها و پیش نیازهای اجرای طرح مکانیزه و هوشمند سازی ناوگان تاکسیرانی بحث و بررسی های بعمل آمده ،مقرر شد سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک نیز در راستای هرچه سریعتر به نتیجه رسیدن این موضوع اقدامات لازم را صورت دهد.

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات