مراسم جشن شب نوروز چهارشنبه  ۲۹ اسفند ماه در ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج برگزار می شود

مراسم جشن شب نوروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ماه در ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج برگزار می شود

شهردار سنندج گفت: در راستای ایجاد شور و نشاط مراسم جشن شب نوروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ماه سالجاری از ساعت ۱۵ الی ۱۹ در ورزشگاه ۲۲ گولان برگزار می شود.

به گزارش ارتباطات وامور بین الملل شهرداری سنندج: مراسم جشن شب نوروز در ورزشگاه ۲۲ گولان برگزار می شود.

شهردار سنندج اظهار داشت: مراسم جشن شب نوروز که در نوروز ۹۷ برای نخستین بار در ورزشگاه ۲۲ گولان برگزار شد یکی از ماندگارترین مراسم های فرهنگی بود که با مشارکت شهروندان این جشن مردمی بازتاب فراوانی و لحظات و خاطرات  خوشی را برای شهروندان رقم زد.

مهندس حشمت اله صیدی بیان کرد: برگزاری اینچنین رویدادهای فرهنگی در مناسبت های و جشن ها خاص می تواند در ارتقاء روحیه و شادابی شهروندان و همچنین در مشارکت و تعامل شهروندان با این نهاد مردمی تاثیر گذار باشد.

وی گفت: از ابتدای سال ۹۷ این شهرداری رایزنی ها ی فراوانی برای ثبت سنندج در شبکه شهرهای خلاق یونسکو در یونسکو صورت گرفته که برگزاری این مراسم ها می تواند جهت ثبت این رویداد مهم فرهنگی کمک کنند.

مهندس صیدی افزود: از ابتدای اسفند ماه سالجاری برنامه ریزی های لازم جهت برگزاری جشن متفاوت تر و جذاب تر از نوروز ۹۷ صورت گرفته است.

وی از برگزاری جشن شب نوروز در ورزشگاه ۲۲ گولان سنندج خبر داد وگفت: این مراسم روز چهارشنبه ۲۹ اسفند ماه از ساعت ۱۵ الی ۱۹ برگزار می شود.

مهندس صیدی افزود: این جشن با محوریت موسیقی محلی برگزار می شود و در این راستا از پتانسیل هنرمندان بومی استفاده خواهد شد.

وی اعلام کرد:  مراسم شب نوروز در ورزشگاه ۲۲ گولان با اجرای  دف نوازی، موسیقی کلاسیک، موسیقی سنتی، اجرای همزمان ۵ گروه ۲۰ نفره  هه لپرکی، سخنرانی دکتر اسعد اردلان در خصوص سنت های نوروز، اجرای موسیقی تلفیقی ( دیوان ،دف وتنبور)، مراسم سوارانه، روشن کردن آتش توسط ۳۰۰ دانش آموز واجرای سرود نوروزانه، موسیقی محلی و در پایان هم نورافشانی برگزار می شود.

مهندس صیدی  عنوان کرد: تعدادی زیادی از مسئولان کشوری و همچنین نمایندگان یونسکو جهت شرکت در مراسم جشن شب نوروز دعوت شده اند.

شهردار سنندج ضمن دعوت از تمامی شهروندان جهت حضور بانشاط در مراسم شب نوروز از تمامی شرکت کنندگان در این جشن مردمی درخواست نمود: همانند جشن نوروز ۹۷ با تعامل و مشارکت همه جانبه در برپاپی جشن ماندگار و مردمی این شهرداری را یاری نمایند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری سنندج

    منبع خبر

    شهرداری سنندج

    شهرداری سنندج یک شهرداری در شهر سنندج می باشد

      نظرات