نیازمند همراهی شهرکهای صنعتی هستیم

نیازمند همراهی شهرکهای صنعتی هستیم

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان یزد ، محمودرضا حقی فام روز یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید شرکت توزیع برق استان یزد اظهار داشت: با وجودی که برای سال آینده بیش از پنج هزار مگاوات ظرفیت جدید تولید برق نیروگاهی به ظرفیت اسمی تولید برق کشور افزوده می شود ولی با توجه به قولهایی برای صادرات به کشورهای همسایه ، نیاز به مدیریت مصرف وجود دارد.

وی با بیان اینکه مدیران صنعت برق کشور باید با افزایش بهره برداری تلفات کشور را کاهش دهند، افزود: از یک طرف صادرات هزار و ۷۰۰ مگاوات برق به خارج کشور و کشورهای همسایه را داریم و از سوی دیگر با افزایش نیاز کشور مواجه هستیم.
معاون شرکت توانیر ، همراهی مصرف کنندگان بخش صنعتی را برای مدیریت مصرف خواستار شد و ادامه داد: ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور هر سال ، زمان اجرای برنامه های مدیریت و پیک بار مصرف برق در کشور است که امیدواریم سال آینده هم موفق باشیم.

حقی فام با تاکید بر لزوم همراهی شهرک های صنعتی در مدیریت مصرف برق کشور در سال ۹۸ خاطرنشان کرد: فعالیت دو روز در هفته شهرکهای صنعتی باید به روزهای پنج شنبه و جمعه منتقل شود.

وی با اشاره به افزایش محصولات الکترونیکی مسئولیت شرکت توانیر در تولید برق ادامه داد: امیدواریم با وجود افزایش تولیدات صنعتی و مصرف برق ، سال آینده با کمترین تنشی مواجه شویم.

این مسئول یکی از نقایص موجود را نبود فهرست بها در طول ۱۰۰ سال تاریخ صنعت برق در ایران گفت: خوشبختانه برای نخستین بار در کشور ، این فهرست بها در استان یزد تهیه شده و امیدواریم در سراسر کشور گسترش یابد.
معاون شرکت توانیر حفظ نیروی انسانی و رضایت ارباب رجوع را یکی از ارکان مهم پیشرفت در وزارت نیرو دانست و افزود: مدیران باید صداقت ، سلامت اداری و مالی ، انضباط مالی ، تکریم ارباب رجوع و استفاده از خانم برای جایگاههای مدیریتی را اولویت قرار دهند.

آرش نواب در نشست معارفه خود به عنوان مدیرعامل جدید  نیز در سخنانی، پیگیری و  اجرای برنامه های مدیریت سمت تقاضا شامل اتخاذ راهکارهای فنی، فرهنگی و نوین جهت  مدیریت مصرف و برنامه های پاسخگویی بار  ومدیریت پیک بار را از اولویت های خود بیان کرد و افزود : اجرای طرح های بهینه سازی،راهبری  و نگهداری شبکه شامل ارتقا فرآیندهای  نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه ، افزایش توان راهبری شبکه، هوشمند سازی، رویت پذیری و توسعه نقاط مانور، ارتقا  سامانه های اطلاع رسانی و پاسخگویی به مشترکین و کاهش تلفات شبکه از دیگر برنامه های ضروری است.

وی افزایش بهره وری اقتصادی با اجرای برنامه هایی چون  کاهش هزینه های جاری شرکت و تمرکز کارکنان بر ماموریت های اصلی سازمان ، کنترل و مدیریت هوشمند منابع سرمایه ای را یادآور شد و متذکر شد : گسترش خدمات الکترونیک ، تمرکز بر فرایند گرایی و برنامه محوری و بهره مندی از فناوری های نوین  در تمام سطوح ، تمرکز بر پژوهش در کلیه حوزه ها  و حرکت به سمت سازمان شنوا از اقداماتی است که با جدیت آن را دنبال خواهیم کرد.

این مسئول برنامه ریزی اثر بخش  جهت تامین برق پایدار مشترکین و جلوگیری از اعمال خاموشی پیک بار تابستان  را ضروری خواند و گفت : جایگاه شرکت در خاموشی های با برنامه که این میزان در حال حاضر ۷۰ دقیقه در سال به ازای هر مشترک است را حفظ و ارتقا می دهیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان یزد بهره گیری  از نیروی جوان و توانمند در امور تخصصی ومدیریتی را به عنوان موتور پیش برنده توزیع برق توصیف کرد و گفت :  پیشبرد اهداف متعالی صنعت برق و حفظ سرآمدی در کشور و استان با بهره گیری از این توانمندی دست یافتنی است.


لینک اصل خبر در سایت سایت خبری شرکت توانیر

    منبع خبر

    سایت خبری شرکت توانیر

    سایت خبری روابط عمومی شرکت توانیر

      نظرات