بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از محلات حاشیه نشین زاهدان/ جمالی نژاد: اجرای موفق طرح های بازآفرینی نیازمند همکاری دستگاه های دولتی، شهرداری ها، بخش خصوصی و شهروندان است

بازدید معاون عمرانی وزیر کشور از محلات حاشیه نشین زاهدان/ جمالی نژاد: اجرای موفق طرح های بازآفرینی نیازمند همکاری دستگاه های دولتی، شهرداری ها، بخش خصوصی و شهروندان است

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه سفر به استان سیستان و بلوچستان در عصر روز یکم فروردین ماه از محلات شیرآباد، بابائیان و کریم آباد شهر زاهدان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور ، مهدی جمالی نژاد در حاشیه این بازدید گفت: به منظور اولویت بندی و تمرکز برنامه های باز آفرینی در زاهدان برای سه محله هدف اقدامات و برنامه های مربوطه طراحی و در دست انجام است.

وی اضافه کرد: از سال۱۳۹۵ تا کنون اقدامات قابل توجهی توسط دستگاههای اجرایی و شهرداریها برای ساماندهی وضع موجود صورت پذیرفته که به دلیل ابعاد گسترده محرومیت در این مناطق تا کنون پاسخگوی تمامی نیازهای ساکنین این مناطق نبوده است.

وی با بیان اینکه این محله ها دارای نیازمندیهای فوری و جدّی بخصوص در حوزه زیرساختهای آموزشی، بهداشتی، درمانی و خدماتی هستند، گفت: طرح بازآفرینی شهری از اولویت‌های دولت می باشد و شهرداریها باید زمینه اختصاص منابع دولتی در نظر گرفته شده برای این موضوع را در همکاری با ادارات راه و شهرسازی فراهم نمایند.

وی با بیان اینکه اجرای موفق طرح های بازآفرینی نیازمند همکاری و همفکری تمامی دستگاه های دولتی مرتبط، شهرداری ها، بخش خصوصی و شهروندان است، افزود: توجه به طرح بازآفرینی شهری بدلیل تامین مسکن، کاهش خطرات زلزله ، تغییر چهره شهر و اشتغالزا بودن، بااهمیت می باشد.

جمالی نژاد همچنین بر تقویت ساختار ستاد بازآفرینی شهری استان، تعیین مجری طرح ساماندهی مناطق حاشیه نشین با توجه به توانمندی و در اختیار داشتن تجهیزات، تامین منابع اعتباری مورد نیاز، ایجاد و تقویت دفاتر تسهیلگری، اجرای طرح تفصیلی توسط مجری معتبر پایش تصرفات غیر قانونی و حفاظت از اراضی و انجام مطالعات مناطق حاشیه نشین و طراحی تفصیلی آنها تاکید نمود.

در این بازدید استاندار و جمعی از مدیران استانی و نماینده های استان در مجلس نیز حضور داشتند و در ادامه ضمن بازدید میدانی از حاشیه شهر زاهدان ، به بررسی مسائلی و مشکلات آن در بخش های مختلف پرداخته شد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان شهرداریها و دهیاریها

  منبع خبر

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها

  سازمان شهرداریها و دهیاریها یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات