شورای شهر و شهرداری بهترین دوران همدلی را سپری می کنند

شورای شهر و شهرداری بهترین دوران همدلی را سپری می کنند


رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شورای شهر و شهرداری شیراز که بهترین دوران همدلی و وفاق را در این ایام سپری می‌کنند، تلاش دارند شهر را پر طراوات و با نشاط برای مردم بسازند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، «سیداحمدرضا دستغیب» در دیدار عیدانه شهردار و مدیران شهرداری با اعضای شورای شهر با تبریک سال نو، از زحمات شهردار و مدیران و کارکنان شهرداری قدردانی کرد و گفت: با اعتقاد قلبی می‌گویم که شیراز زیباترین شهر ایران و دنیاست و باید جایگاه آن را در عرصه بین المللی ارتقا دهیم.
وی با بیان اینکه جایگاه شیراز از نظر تاریخی، وجود مردم خوب و آب و هوا در دنیا بی نظیر است، ادامه داد: شیراز را باید در همه سال آماده و زیبا نگه داریم.
دستغیب افزود: شورای شهر و شهرداری شیراز که بهترین دوران همدلی و وفاق را در این ایام سپری می‌کنند، تلاش دارند شهر را پر طراوات و با نشاط برای مردم بسازند.
دستغیب با اشاره به شعار «مردم محوری» شورای پنجم افزود: شعار مردم محوری در ابتدای کار شورای پنجم برای برخی مدیران مبنایی نداشت اما امروز همه به این باور رسیده‌اند که‌شهر را باید برای مردمش ساخت.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز افزود: اولویت همه برنامه‌های مناطق و محله‌های شهر در سال جدید با مردم خواهد بود تا جایی که مردم در محلات خود احساس آرامش و نشاط کنند.
دستغیب منطقه تاریخی را هویت و شناسنامه شیراز نامید و گفت: با حفظ ساختار تاریخی باید رونق و توسعه را به این منطقه بازگردانیم.
وی از ارائه برخی طرح‌های شهرسازی نیز انتقاد کرد و گفت: برخی طرح‌ها در حوزه شهرسازی مخصوصا در محور زندیه با ساختار و هویت تاریخی شیراز فاصله دارد بنابراین لازم است طراحی‌ها بر اساس فرهنگ مردم صورت پذیرد.
دکتر «نواب قائدی» رییس کمیسیون عمران حمل و نقل نیز با قدردانی از تلاش نوروزی شهرداری شیراز گفت: خستگی ناشی از جلسه‌های پی در پی و طولانی بررسی برنامه ۵ ساله توسعه و‌بودجه ۹۸ با فعالیت‌های نوروزی شهرداری شیراز بر طرف شد.
وی ابراز کرد: گل‌آرائی، تجهیز ستاد نوروزی و کمپ‌های مسافران و احیای بافت تاریخی با استقبال مردم روبرو شده است.
قائدی اظهار امیدواری کرد تلاش‌ها در حوزه گردشگری منجر به درامد زایی در شهر و شهرداری شود.
قائدی با بیان اینکه اقدامات شهرداری در شرایط سخت اقتصادی، امید را در دل مردم زنده کرده است، بر ضرورت جذب سرمایه گذار تاکید کرد و گفت: انتظار داریم در کنار اتمام ایستگاه وکیل مترو، بافت تاریخی اطراف ان نیز احیا شود.
قائدی بیان کرد: توجه به حمل و نقل عمومی در سال جدید هم باید در اولویت کار شهرداری و شورای شهر قرار گیرد تا خستگی بار از مردم دور کنیم‌.
همچنین «سیروس پاک فطرت» نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز در این دیدار از کارکنان شهرداری به عنوان «نوروزداران بی نوروز» یاد کرد و گفت: انصافا شهر برای استقبال از مسافران نوروزی به طور کامل آماده است.
وی پیشنهاد کرد به منظور استقبال از مسافران در تمام طول سال ستاد تسهیلات نوروزی به ستاد سفر تغییر پیدا کند.
پاک فطرت از ضعف نورپردازی در اماکن شهری شیراز گلایه کرد و گفت: این ضعف متوجه همه اماکن تاریخی و زیارتی هم می‌شود و باید برای رفع آن تلاش کرد.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین از تلاش شهرداری شیراز برای احیای بافت تاریخی قدردانی کرد و گفت: انصافا بافت تاریخی به هویت گذشته خود بازگشته است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات