پیام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان بمناسبت دوم فروردین...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،مهندس رضاپور مدیرعامل این شرکت در پیامی به مناسبت دوم فروردین(۲۲ مارس) ، روز جهانی آب که از سوی سازمان ملل نام‌گذاری شده‌است، بر مدیریت منابع آبی برای ایجاد فرصت بهره‌مندی تمام مردم و استفاده درست از این نعمت الهی تاکید کرد.

رضاپور با اشاره به روز جهانی آب  و برنامه ریزی لازم در جهت بهره وری و بهره مندی همه اقشار مردم از این نعمت الهی اظهارکرد: روز جهانی آب اولین بار در سال ۱۹۹۲ میلادی، در کنفرانس محیط زیست و توسعه سازمان ملل در شهر ریودوژانیرو کشور برزیل رسماً مطرح شد. در این کنفرانس از کلیه کشورها خواسته شد تا در راستای اجرای بیانیه شماره ۲۱ سازمان ملل، این روز را به عنوان روز ترویج و آگاه‌سازی مردم در مورد آب اختصاص دهند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان در خصوص وضعیت منابع آب در ایران عنوان کرد:ایران جزء کشورهای کم آب و خشک، و دارای منابع آب محدود است. حجم نزولات جوی نسبت به خشکیهای کره زمین به ازاء هر کیلومتر مربع ۸۳۰ هزار متر مکعب می باشد، در حالی که این میزان نسبت به وسعت خشکیهای ایران تنها ۲۵۰ هزار مترمکعب است. از طرف دیگر کلیه آبهای موجود درایران قابل استفاده نیست و درصد بالایی را آبهای شور تشکیل می دهند، که روزبه روز برمیزان آنها افزوده می شود.

وی ادامه داد: بحرانی که امروزه در کشور در حوزه آب وجود دارد در واقع بحران مصرف است که باید در بخش شهری، صنعتی و بخصوص کشاورزی اصلاح شود، از سویی برداشت بی رویه آبهای زیرزمینی شیرین از طریق چاههای عمیق و نیمه عمیق باعث کاهش میزان آب شیرین و افزایش آبهای شور میگردد و این موضوع امروزه به یک معضل اجتماعی و حتی اقتصادی - سیاسی تبدیل شده است.

رضاپور گفت: دوم فروردین ، هر سال فرصتی برای یادآوری چالش پیش روی جامعه بشری در قرن حاضر هست و خواهد بود و اجلاس جهانی آب هم که فرصتی برای گردهم آمدن مسئولین رده بالای آب کشورهای جهان با هدف بازنگری و تعیین سیاست های کلی امور آب کشورها در سطح بین المللی ، ملی و منطقه ای است ،می تواند اهداف را متمرکز و به هم نزدیکتر کند،چون آب یک موضوع بین المللی است و همه در آن سهمی دارند و بایستی در حفظ و حراست این نعمت الهی نقش درستی ایفا نمایند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات