تمامی سدهای استان گلستان سالم هستند/مردم به شایعات توجه نکنند

تمامی سدهای استان گلستان سالم هستند/مردم به شایعات توجه نکنند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، علی نظری با تاکید بر اینکه خروجی سرریز سدهای استان در روزهای گذشته کاهشی بوده است، گفت: در طی روز گذشته به دلیل تشدید بارندگی‌ها مقداری خروجی سدها افزایش پیدا کرده است ولی جدی نیست.
وی با اشاره به انتشار برخی خبرهای نادرست در مورد وضعیت سدهای استان، عنوان کرد: تمامی سدهای استان سالم هستند و مردم اطمینان داشته باشند اگر زمانی هم مشکلی برای سدها ایجاد شود، در اولین فرصت از مجاری رسمی اطلاع رسانی خواهد شد.
نظری در ادامه بیان کرد: آبدهی رودخانه ها در حال کاهش است، البته بارندگی‌های اخیر شاید میزان آب را کمی افزایش بدهد ولی جای نگرانی وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان خاطرنشان کرد: پیش از این سیلاب، هفت کیلومتر از رودخانه گرگانرود از روستای خواجه نفس به سمت دریا لایروبی شد اما حجم آب در این سیلاب، دو تا سه برابر ظرفیت رودخانه بود که با تلاش‌های مدیریت سیلاب صورت گرفته آب به سمت دشت‌ها هدایت شد چرا که در غیر این صورت شاهد آبگرفتی بیشتری در سطح آق‌ قلا بودیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر تلاش برای لایروبی و ایجاد معبر جدید برای تخلیه آب در مصب گرگانرود با همکاری نیروهای سپاه در حال انجام است.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات