کلیه سدها، بندها، مسیل ها و رودخانه های استان سیلابی است

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مرکزی گفت: کلیه مسیل ها و رودخانه های استان سیلابی است و تمامی سدها و بندهای سطح استان بدون هیچگونه مشکل فنی در حال سرریز هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی، مهندس عزت اله آمره ای در حاشیه سومین جلسه کار گروه تخصصی سیل و مخاطرات دریایی، آب و برق،گفت : میزان بارش ها در استان حدود ۳۶۰ میلیمتر اعلام شده است.

مهندس آمره ای با بیان اینکه بدنبال بارش های اخیر حجم سرریز سد کمال صالح به ۸۵ متر مکعب در ثانیه رسید که به سمت سد مروک در استان لرستان می رود، اظهار کرد: سد کمال صالح ۹۵ میلیون مترمکعب ظرفیت دارد که در حال حاضر تکمیل ظرفیت پیدا کرده و با توجه به بارش های مناسب در زمستان ۹۷ برای اولین بار در زمستان سرریز کرد و به دنبال ادامه بارش ها در بهار ۹۸ این سرریز تاکنون و با حجم بیشتری ادامه یافته است .

وی ادامه داد: ورودی سد الغدیر نیز به ۲۵ متر مکعب در ثانیه رسیده است و ذخیره آب این سد در حال حاضر حدود ۶۵ میلیون متر مکعب  می باشد که در ۲۰ ساله گذشته بی سابقه است .

مهندس آمره ای با بیان اینکه رودخانه قره چای در حال حاضر سیلابی است و سیلاب آن به ۴۵ متر مکعب در ثانیه رسیده، افزود: قمرود نیز در حال حاضر سیلابی است و سیلاب آن به ۲۰ متر مکعب در ثانیه رسیده که به سد پانزده خرداد در دلیجان می ریزد و این سد نیز در حال حاضر ۴۵ میلیون مترمکعب ذخیره آب دارد.

وی خاطر نشان کرد:بدنبال بارش های اخیر حجم آب تالاب میقان نیز به بیش از ۲۵ میلیون متر مکعب رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مرکزی از زحمات و تلاشهای انجام شده مدیریت بحران در استان و اقدامات پیشگیرانه در کنترل سیلاب و برنامه ریزی های مناسب در طول دوره بحران در سطح استان مرکزی قدردانی نمود .

وی با اشاره به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی درباره احتمال افزایش بارش‌ها و وقوع سیل، بر لزوم حفظ آمادگی کامل کلیه دستگاههای مرتبط برای مدیریت حوادث طبیعی در روزهای آینده تاکید کرد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی یک شرکت می باشد

      نظرات