سیلاب برای شبکه برق خوزستان مشکلی ایجاد نکرده است؛ ...

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی شرکت برق منطقه ای خوزستان، محمود دشت بزرگ در جلسه مدیریت بحران صنعت برق خوزستان (شرکت های توزیع برق خوزستان و اهواز و شرکت برق منطقه ای خوزستان) که با حضور مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توانیر برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه برای برسی آخرین وضعیت شبکه برق و اقدامات لازم جهت کاهش اثرات سیلاب جاری در شبکه برق تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه همه شرکت ها باید آمادگی لازم رابرای مقابله با هرگونه حوادث احتمالی داشته باشند، تصریح کرد: شبکه برق استان را تا این لحظه خطری تهدید نمی کند مگر آنکه رها سازی آب بیشتر شود و باعث خسارت هایی شود.

رئیس کمیته بحران برق منطقه ای خوزستان تاکید کرد: برای آمادگی همه جانبه در حوادث احتمالی، لازم است که دیزل ژنراتورهای مراکز حیاتی و حساس آماده باشند تا در صورت خاموشی احتمالی در روند کاری آنها خللی ایجاد نشود.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توانیر نیز در این جلسه بر هماهنگی صنعت برق خوزستان، پایش لحظه ای شبکه برق و اطلاع رسانی مستمر وضعیت شبکه برق به مسئولان مربوطه و مردم تاکید کرد.

علیرضا خیامی افزود: شبکه برق در مناطق در معرض سیل در رصد کامل باشد و برای کنترل خسارت سیلاب و تامین اعتبار خسارت های وارد شده گزارش ها به وزارت نیرو ارسال شود.

همچنین در این جلسه معاونان بهره برداری شرکت های توزیع برق اهواز و خوزستان گزارش های از وضعیت شبکه ارائه کردند.

بر طبق این گزارش ها، ادامه سیلاب ها و وزش باد با توجه به سستی زمین به علت آبگرفتگی، ممکن است باعث سقوط پایه های برق شود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات