مدیریت بحران مطلوب توسط توزیع نیروی برق شیراز

به گزارش پایگاه خبری توانیر به نقل از روابط عمومی توزیع نیروی برق شیراز، مهندس جلال زراعت پیشه گفت: بارش باران از حوالی ساعت هشت صبح روز دوشنبه پنج فروردین در شیراز آغاز شد و حوالی ساعت ۱۰ شدت آن افزایش یافت و بعد از ساعتی، بخش های مختلف شهر را با مشکل مواجه کرد.

وی با تصریح اینکه شرکت توزیع نیروی برق شیراز، طی دو سال اخیر، شبکه های توزیع برق در قسمت های مختلف کلانشهر شیراز نوسازی و بهسازی شده بود، گفت: با توجه به برنامه ریزی های درازمدت و اجرای برنامه های مقاوم سازی شبکه های برق، خوشبختانه هیچ موردی از خاموشی به دلیل بارندگی یا جاری شدن سیلاب حادث نشد.

زراعت پیشه با بیان اینکه تمام تماس های وارده به مرکز ۱۲۱ فوریت های برق ضبط می شود، گفت: شواهد نشان می دهد که در ۲ روز بارندگی و وقوع سیلاب در بخش های مختلف شهر، خوشبختانه تعداد تماس های وارده و گزارش وقوع خاموشی، علی رغم وسعت آسیب، زیاد نبوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز گفت: روز پنجم فروردین ایستگاه برق دروازه قرآن و روز ۶ فروردین ایستگاه سعدی نه به دلیل مشکلات شبکه بلکه به واسطه حفظ ایمنی شهروندان و جلوگیری از بروز مشکلات ثانویه، به شکل دستی از مدار خارج شد.

زراعت پیشه با تصریح اینکه بعد از چند ساعت و با رفع مخاطرات ناشی از سیل، مراکز فوق نیز وارد مدار شد، گفت: اگرچه مشکل جاری شدن سیلاب در محدوده دروازه قرآن و هفت تنان بیش از سایر نقاط شدت داشت اما در سایر نقاط شهر نظیر چهارراه پانزده خرداد، بلوار امیرکبیر، بلوار زند، زیر گذر ریشمک ، کنار گذرهای رودخانه خشک، کمربندی حدفاصل پل امام حسن و ... نیز شاهد آب گرفتگی نسبتا شدید و اخلال در فعالیتهای روزمره بودیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با یادآوری اینکه سیل و سیلاب و آبگرفتگی معابر به تعدادی از پایه ها، پست های زیر زمینی و تابلوهای برق در معابر عمومی خساراتی وارد کرد، گفت: خوشبختانه به دلیل اقدامات مدیریت بحرانی که از گذشته در دستور کار قرار داشت و آمادگی کامل نیروهای عملیاتی در موقع بروز سیل شاهد بروز کمترین مشکل در برقرسانی به مشترکان بودیم.

زراعت پیشه با قدردانی از تمام مدیران و کارکنان شرکت توزیع برق و شرکت های پیمانکاری همکار، گفت: در مجموع، اقدامات هدفمند اجرایی شده براساس استانداردهای مدیریت بحران و حضور تمام نیروها و امکانات و تجهیزات شرکت توزیع نیروی برق شیراز در صحنه حادثه، عوامل تاثیرگذار بر حفظ پایداری شبکه علی رغم بالا بودن سطح و گستره مخاطره و بحران سیل شیراز بود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز در عین حال گفت: با توجه به مشکلاتی که در خصوص آبگرفتگی برخی پست های زیرزمینی، وارد شدن صدمه به برخی پایه های شبکه و .... ایجاد شده بود، موضوعات مستندسازی شده و در آینده برای بهبود آنها برنامه ریزی شده و اقدامات لازم انجام خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات