تعطیلی نیروگاه هسته ای هامائوکا/ زلزله ۶٫۲ ریشتری در هونشو

تعطیلی نیروگاه هسته ای هامائوکا/ زلزله ۶٫۲ ریشتری در هونشو

www.BanaNews.irتعطیلی نیروگاه هسته ای "هامائوکا"، هشدار درباره وقوع زمین لرزه در نواحی جنوب غربی توکیو و وقوع زلزله ۶٫۲ ریشتری در شرق ساحل جزیره هونشو از جمله تحولات مهم ژاپن به شمار می رود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) نیروگاه هسته ای "هامائوکا" ژاپن که نزدیک یک گسل در جنوب غربی توکیو قرار داد، امروز شنبه فعالیت تمام رآکتورهای خود را به منظور جلوگیری از خطرات ناشی از وقوع سونامی متوقف کرد.

"هیروآکی اوبایاشی" سخنگوی شرکت "چوبو الکتریک" گفت: تولید برق در رآکتور شماره ۵ نیروگاه هسته ای هامائوکا متوقف شد و در ساعت ۴ به وقت گرینویچ این نیروگاه بسته شد.

نیروگاه هسته ای هامائوکا درحالی بسته شد که "نائوتو کان" نخست وزیر ژاپن هشت هفته پس از آنکه زلزله و سونامی در شرق ساحل هونشو به نیروگاه فوکوشیما دایچی آسیب وارد کرد، خواستار توقف فعالیت های این نیروگاه شد.

از سوی دیگر کارشناسان زمین شناسی از احتمال قوع زمین لرزه ای قوی در نواحی جنوب غربی توکیو هشدار داده اند.

بر این اساس نیروگاه هامائوکا در ۲۰۰ کیلومتری جنوب غرب توکیو واقع شده و دارای ۵ رآکتور است اما رآکتور شماره چهار و ۵ این نیروگاه با وجود زلزله اخیر فعالیت خود را متوقف نکرده بودند.

به گزارش بنانیوز به نقل از مهر، فعالیت رآکتور شماره ۴ روز گذشته به حالت تعلیق درآمد و فعالیت رآکتورهای شماره ۱ و ۲ که در دهه ۱۹۷۰ ساخته شدند، در سال ۲۰۰۹ متوقف شد.

خبر دیگر اینکه زمین لرزه ای قوی به قدرت ۶٫۲ ریشتر شرق ساحل جزیره هونشو ژاپن را لرزاند.

 

 

    نظرات