برآوردهای اولیه از میزان خسارات سیلاب به حوزه زیرساختی و مدیریت شهری ا...

برآوردهای اولیه از میزان خسارات سیلاب به حوزه زیرساختی و مدیریت شهری ا...

به گزارش اداره ارتباطات و اموربین الملل شهرداری اراک، مهندس محمدکریم شفیعی شهردار کلانشهر اراک، ضمن اشاره به محاسبات اولیه کارشناسان ، اظهار داشت: برآوردهای اولیه از میزان خسارات سیلاب به حوزه زیرساختی و مدیریت شهری اراک ۶۰۰ میلیارد ریال است، که جزئیات دقیق آن در روزهای آتی تکمیل و برای دولت ارسال می شود.
وی توضیح داد: بر اثر بارش های شدید و آبگرفتگی کانال ها و آبراهه ها در اراک خساراتی دیده و دیواره رودخانه قره چای در مسیر حریم کلانشهر اراک در چندین نقطه ریزش و تخریب داشته و پل ها دچار شکستگی و آسیب شده اند.
شهردار اراک اظهار داشت: ابنیه زیرساختی و فنی، روکش آسفالت معابر، فضای سبز و تاسیسات نیز در اراک خسارات زیادی دیده اند که بازسازی و ترمیم آن ها در اولویت است.
شفیعی عنوان کرد: نیروهای انسانی حوزه مدیریت شهری و تمامی ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین شهرداری در قالب ستاد مدیریت بحران کلانشهر اراک در هفته جاری به صورت تمام وقت در جریان حل مشکلات سیلاب و بارش های شدید حضور داشتند که بخشی از تجهیزات آتش نشانی و ماشین آلات سنگین آسیب دیده و باید نوسازی و اصلاحات لازم در این راستا انجام شود.
وی بیان کرد: نواقص فنی معابر و کانون های خطرآفرین در بحث ترافیک و آبگرفتگی در این کلانشهر شناسایی شده است و رفع مشکلات آن ها با اولویت دنبال می شود.
شهردار اراک توضیح داد: در مرکز دفن پسماند شهر اراک نیز با توجه به آبگرفتگی کانال هدایت سیلاب ایجاد شد، در ادامه نیز ساماندهی مسائل این بخش پس از فروکش کردن سیلاب و بارش ها با جدیت دنبال می شود.
شفیعی خاطرنشان کرد: ۱۲ مسیر درون شهری دارای نواقص فنی و شیب نامناسب درجریان ناپایداری های جوی هفته اخیر در اراک مشکل آفرین شدند.
وی اظهار داشت: منطقه کرهرود اراک به دلیل نزدیکی به رودخانه قره کهریز و وجود قنات های قدیمی در بستر ساخت و ساز شده این منطقه در بارش های سیل آسا دچار آبگرفتگی شد که با دستور استاندار مرکزی ۳۵ واحد مسکونی تخلیه و با ۲۴ پمپ تخلیه کار هدایت آب از منازل مردم انجام گرفت.

:
لینک اصل خبر در سایت شهرداری اراک

    منبع خبر

    شهرداری اراک

    شهرداری اراک یک شهرداری در شهر اراک می باشد

      نظرات