همبستگی مردم و مسئولان خسارات سیلاب استان مرکزی را کاهش داد

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران استان که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: همبستگی و مشارکت فعالانه شهروندان خسارات سیل و سیلاب در این استان را به حداقل رساند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: ستاد مدیریت بحران این استان از نخستین روز فروردین ماه جاری برگزار شد و تمام تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای مقابله با سیلاب نیز شناسایی و در اختیار این شورا قرار گرفت .

وی ادامه داد: از ابتدای فروردین ماه جاری تا کنون ۲ موج بارندگی پر حجم وارد استان مرکزی شد اما با همبستگی هر چه بیشتر مردم و مسئولان این مهم مدیریت شد و تا کنون هیچ تلفات جانی در استان گزارش نشده است .

استاندار مرکزی اضافه کرد: بارندگی استان مرکزی در ۴۸ ساعت گذشته بیش از ۱۰۰ میلیمتر بود که با مدیریت کارآمد خسارت های ناشی از این بارندگی های بی سابقه به حداقل ممکن رسید .

آقازاده ادامه داد: استفاده از تجربیات مردمی به خصوص کهنسالان در نقاط مختلف استان مرکزی در دستور کار قرار گرفت که این مهم نیز در بسیاری از مواقع گره گشای ستاد مدیریت بحران استان بود .

وی بیان کرد: خسارت های مالی استان مرکزی ناشی از سیلاب روزهای گذشته فهرست بندی شده و از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود تخصیص اعتبارات برای جبران خسارت های سیل که در نقاط مختلف کشور اتفاق افتاده را در دستور کار قرار داده تا استان مرکزی نیز از این تسهیلات بهره مند باشد .

استاندار مرکزی اظهار داشت: دستگاه های مختلف خدماتی، نیروهای نظامی و انتظامی، سپاه روح الله، بسیج، شرکت آب منطقه ای مرکزی و اقشار مختلف مردم دوشادوش یکدیگر برای مقابله با سیلاب روزهای گذشته تلاش کردند و این فرآیند ارزشمند نیز باید از سوی مسئولان مربوطه مستند سازی شود .

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    منبع خبر

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی

    شرکت آب منطقه‌ای مرکزی یک شرکت می باشد

      نظرات