آمادگی کامل برای مواجهه و مدیریت سیلاب ها را داریم

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی، در مراسم دیدار نوروزی مدیر عامل با کارکنان این شرکت وی با تبریک ایام نوروز و عید مبعث که هم طبیعت زنده شده است و هم جان و دل ها؛ ضمن اشاره به بارندگی های اخیر گفت: پس از سال ها خشکسالی، امسال بارندگی های خوبی داشتیم هرچند در مناطقی سیلاب به وجود آمد؛ اما سیلاب بهتر از خشکسالی است و انشالله با کمک و یاری همگی شما بتوانیم مسایل را به خوبی حل کنیم و آمادگی کامل جهت مواجهه و مدیریت بارش ها و سیلاب های احتمالی را داریم.

"علایی" بازگشایی و ساماندهی کشف رود در سال های گذشته را اقدام شایسته دانست که در مهار سیلاب اخیر مشهد نقش بسزایی داشته است و از تمام دست اندرکاران تشکر کرد، همچنین تهیه و تنظیم سند بروز آب استان برای ۳۷ محدوده مطالعاتی را اقدام شاخص این شرکت برشمرد.

وی در خصوص پرداخت های سال ۹۷ گفت: با همکاری و همت اعضای هیات مدیره، معاونان، مدیران و کارشناسان توانستیم به تعهد خود عمل کنیم و با شناسایی درست منابع دریافت ها انجام شد و پرداخت ها صورت پذیرفت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی برنامه کاری این شرکت را در سال ۹۸ سنگین و سخت اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه منابع انسانی ارزشمند ترین دارایی هر نهاد است گفت: در حوزه منابع انسانی مدیریت مشارکتی مبنا و اساس کار خواهد بود، جلسات پیوسته مدیران و کارشناسان و نظرسنجی از همکاران در اولویت است، باید شاهد افزایش رضایت شغلی باشیم.

علایی با تاکید بر مشخص شدن کارراهه های شغلی از همکاران خواست طبق آن آموزش های خود را پیگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ نیروی جدیدی به شرکت اضافه نشد گفت: در سال جدید نیز نیروی جدید نخواهیم داشت مگر به ضرورت، و با جدیت پیگیر سلامت اداری هستیم.

علایی گفت: برنامه ما در سال ۹۸ برای حوزه بهره برداری این است که  همه چاه ها به کنتور حجمی مجهز شوند، تمامی کنتورها بروز و مانیتورینگ باشد و حداقل ۷۰۰ میلیون متر مکعب اضافه برداشت چاه ها کم شود.

علایی با تشریح هدف این شرکت در خصوص مهندسی رودخانه ها گفت: باتوجه به فرمایش مقام معظم رهبری برای بازگشایی رودخانه ها و تاکید ایشان به قوه قضائیه و همراهی مجلس لازم است از فضای به وجود آمده و از عزم ایجاد شده برای بازگشایی و رفع تصرفات نهایت استفاده را ببریم و باید رودخانه طرقبه بازگشایی شود. در این راستا برون سپاری راهکار ما خواهد بود.

در سال ۹۸ باید اولین شرکت تمام الکترونیک کشور باشیم

علایی گفت: در سال ۹۸ حرکت ما به سمت شرکت تمام الکترونیکی است، در صورت تحقق این هدف شفافیت ایجاد می شود و زمینه فساد از بین می رود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان با اذعان بر اینکه در حوزه طرح و توسعه باید تمامی طرح ها تا آخر تیرماه تحویل وزارت خانه شود تا بتوانیم ردیف بودجه بگیریم تاکید کرد: ضروری است طرح انتقال آب از دریای عمان با مطالعات کامل و آینده پژوهی انجام شود تا انشالله آن را آغاز کنیم؛ چراکه مشهد با جمعیت روبه رشد نیازمند اجرای این طرح است و نمی توان آن را کنار گذاشت.

از ظرفیت نهادهای مدنی استفاده می کنیم

محمد علایی با اشاره به ساخت دو دانشگاه نیشابور در بستر و حریم رودخانه، این معضل را ناشی از استفاده نکردن از ظرفیت تشکل ها و نهادهای مدنی و عدم نظارت بر عملکرد مدیریت دانست و گفت: از ظرفیت نهادهای مدنی به نحو مطلوب استفاده می کنیم.

علایی گریزی به آورد ۳۵ میلیارد متر مکعب آب در خوزستان زد و گفت: اگر در خوزستان سد ساخته نمی شد الان تمام این استان به زیر آب رفته بود، باید منتقدان سدسازی پاسخگو باشند.

وی از کارشناسان خواست در فضای مجازی حضور فعال داشته باشند و از عملکرد وزارت نیرو دفاع کنند، اقدامات موثر و خوب را بیان کرده و با جو ناامیدی که ایجاد شده مقابله نمایند و بدون هیچگونه برداشت و اغراض شخصی در راستای تنویر افکار عمومی گام بردارند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی

    شركت آب منطقه‌ای خراسان رضوی یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات