اقدامات امور منابع آب فیروزکوه در جهت جلوگیری و کاهش صدمات...

مدیر امور آب فیروزکوه از انجام اقداماتی در جهت جلوگیری و کاهش صدمات احتمالی ناشی از سیلاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: این امور از لحظه شروع بحران تاکنون توسط سه اکیپ گشت و بازرسی تمام رودخانه های شهرستان و نقاط حادثه خیز را بازرسی و جریان سیلاب را تا پاسی از شب پایش و رصد  نموده است.

عباسی همچنین ادامه داد: جلسات متعددی توسط فرماندار به همراه سایر مسئولین شهرستان در خصوص سیلاب و جلوگیری و کاهش صدمات احتمالی ناشی از سیلاب  نیز برگزار گردید.

ایشان با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از صدمات ناشی از سیلاب و طغیان رودخانه ها نیاز به همکاری همگانی و تامین اعتبار در خصوص ساماندهی رودخانه ها می باشد، تصریح کرد: قسمتهایی از روستاهای دهگردان و آتشان دچار آبگرفتگی شده بود که با تلاش بی وقفه این امور آب گرفتگی رودخانه حبله رود در روستای آتشان بازگشایی گردید و از نفوذ آب سیلاب به داخل چاه آب شرب روستای آتشان جلوگیری شد.

مدیر امور منابع آب فیروزکوه با بیان اینکه این عملیات به صورت شبانه روزی انجام پذیرفت و رودخانه به حالت قبل بازگشت، یادآور شد: با توجه به موارد مطروحه، احداث سیل بند در نقاط حادثه خیز، احداث سازه های تقاطعی، لایروبی کالورت ها و مسیل ها و همچنین تخلیه رسوبات تجمع یافته در پشت سیل بند ها می تواند منجر به کاهش چشمگیر خطرات ناشی از وقع سیلاب گردد.

عباسی ضمن تشکر از تلاش بی وقفه کارمندان امور در پایان خاطرنشان کرد: این امور به واسطه وظیفه ذاتی خود تا پایان رفع مشکلات بستر و حریم انجام وظیفه کرده و در کنار شهروندان عزیز می باشد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات