خسارت ۹۸ میلیاردی سیل و طوفان به شبکه های برق رسانی استان

خسارت ۹۸ میلیاردی سیل و طوفان به شبکه های برق رسانی استان

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان:

خسارت ۹۸ میلیاردی سیل و طوفان به شبکه های برق رسانی استان

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت : سیل، طوفان و کولاک ، ۹۸ میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال به شبکه ها و تاسیسات برق رسانی استان  خسارت وارد کرده است .

سیدمحمد موسوی زاده بیان داشت : بروز ناهنجاری های جوی و ایجاد شرایط بحرانی در سه موج، سبب ایجاد خساراتی به خطوط برق رسانی و تجهیزات برق در برخی نقاط استان شده است .

وی با عنوان این که موج اول بارش ها از ۲۷ اسفند سال ۹۷ و همراه با طوفان ، بارش برف و کولاک بوده افزود: در این بخش ، قطع برق منطقه فولادمحله و روستاهای پشتکوه ، منطقه اگره و تویه دروار، منطقه خوش ییلاق و روستاهای منطقه کالپوش را به همراه داشته و اشکالات برطرف و مناطق مورد نظر برقدار شده است .

مدیرعامل شرکت توزیع برق به بارش شدید باران در پنجم و ششم فروردین ماه سال جاری اشاره کرد و یادآور شد : جاری شدن سیلاب در برخی نقاط سرخه، منطقه چشمه علی دامغان و روستاهای مهدیشهر، باعث تخریب شبکه ، شکستگی پایه های برق و آب گرفتگی تاسیسات و چند پست زمینی گردیده که بلافاصله مشکلات رفع شده است .

وی با ابراز این که بارش باران شدید روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین ماه امسال، بروز سیلاب و ریزش کوه را در پی داشته تصریح کرد : خطوط برق رسانی روستاهای منطقه پشتکوه و فولادمحله ، بسطام و مجن ، امامزاده عبدا... سرخه و صالح آباد و کلاته رودبار دامغان در موج سوم بارش ها دچار خسارت هایی شده و ظرف کمترین زمان ممکن ، شبکه ها بهسازی و بازسازی گردیده و برق مشترکان وصل گردیده است .

سیدمحمد موسوی زاده خاطر نشان ساخت: به واسطه ی این سه موج ناهنجاری جوی ، از ۲۷ اسفند سال قبل تا ۱۴ فروردین ماه سال جاری ، ۱۰۹ کیلومتر شبکه و ۵۲ ایستگاه توزیع برق آسیب دیده و توسط ۱۸۹ روز گروه با حجم کاری یک هزار و ۴۷ نفر روز با بهره گیری از ۳۰۰ روز خودروی عملیاتی سبک و سنگین ، کلیه خاموشی های ناشی از بحران ، در حوزه ماموریت این شرکت با تلاش و زحمات شبانه روزی کارکنان اجرایی و پشتیبانی برطرف شده است . لینک اصل خبر در سایت شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان

  منبع خبر

  شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان

  شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان

  شرکت توزیع نیروی برق استان سمنان یک شرکت در شهر سمنان می باشد

   نظرات