انجام صد و پنجاه مورد عملیات...

انجام صد و پنجاه مورد عملیات...

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد از انجام صد و پنجاه مورد عملیات آتش نشانی ویژه نوروز خبرداد.

سیدعباس میرشمسی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه یزد، با اشاره به حضور چشمگیر مسافران نوروزی در یزد، اظهار کرد: در پی افزایش آمار مسافران نوروزی در عید امسال، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد از تمام پرسنل خود استفاده کرده است.

وی با بیان این‌که در این ایام یازده ایستگاه ثابت و یازده ایستگاه سیار در حالت آماده باش قرار داشتند، افزود: سه ایستگاه ثابت نیز در حال ساخت است که در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد در ادامه به انجام صد و پنجاه مورد عملیات توسط این سازمان در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: از این تعداد نود مورد حادثه و شصت مورد حریق بودند.

میرشمسی با بیان این‌که به طور متوسط روزانه شاهد ده مورد حریق و حادثه در سطح شهر هستیم، تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروز بیشترین حوادث و حریق‌ها ناشی از بی احتیاطی و سهل انگاری خود مردم بود.

وی بیشترین حوادث را تصادفات شهری عنوان‌ کرد و ادامه داد: در این ایام حریق خودرو، موتورسیکلت، مغازه و منزل مسکونی درصد بیشتری از حریق‌ها را به خود اختصاص داده است.

میرشمسی در پایان با بیان این‌که این سازمان روزانه شاهد وقوع حوادثی در سطح شهر و دیگر نقاط تحت پوشش خود است، گفت: در شرایطی که بزرگترین حوادث به دلیل سهل انگاری افراد به وقوع می پیوندد، ایمنی بدون مشارکت مردمی تاثیری ندارد و نمی‌تواند مانع تلفات جانی و مالی باشد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات