متخلفان محیط زیستی در چهارمحال و بختیاری به حبس و جریمه نقدی محکوم شدند

متخلفان محیط زیستی در چهارمحال و بختیاری به حبس و جریمه نقدی محکوم شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در این باره گفت: دو نفر متخلف محیط زیستی که در دو عملیاتی جداگانه توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست در شهرستان کیار دستگیر شده بودند، محکوم شدند. شهرام احمدی افزود: یک نفر متخلف به جرم آتش زدن دو اصله بلوط جنگلی در منطقه حفاظت شده هلن به ۴ ماه حبس و پرداخت یکصد و پنج میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد. وی افزود: برای این متخلف به لحاظ نداشتن سابقه کیفری و وضعیت سنی قرار تعلیق در اجرای مجازات صادر شده و چنانچه وی در مدت تعلیق مرتکب جرم شود، علاوه بر مجازات جرم اخیر، جرم های قبلی نیز اجرا خواهد شد.

این مقام مسئول اظهار داشت: در پرونده دیگر یک نفر متخلف به جرم شکار غیرمجاز ۳ قطعه کبک به پرداخت ۳ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

وی عنوان کرد: این متخلفان علاوه بر پرداخت مبالغ فوق ملزم به پرداخت ضرر و زیان محیط زیست نیز هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با قدردانی از مشارکت بسیار خوب مردم و دوستداران طبیعت در حفظ محیط زیست، افزود: مردم طبیعت دوست استان در صورت مشاهده هرگونه تخلف محیط زیستی مراتب را از طریق شماره تلفن های ۱۵۴۰ و ۳۲۲۲۳۵۷۲ اطلاع دهند.

احمدی در پایان خاطر نشان کرد: شکار و صید حیات وحش، بدون داشتن مجوز از حفاظت محیط زیست غیر قانونی است و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختيارى

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختيارى

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختيارى یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات