گزارشی از یک بازگشت به زندگی در چهارمحال و بختیاری

گزارشی از یک بازگشت به زندگی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: این پرنده نادر ارزشمند را که از ناحیه هر ۲ بال زخمی شده بود، محیط بانان استان در شهرستان لردگان پیدا کرده و برای انجام اقدامات تشخیصی و درمانی به تیم دامپزشکی بخش بازتوانی و مراقبت های پزشکی حیات وحش دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد شهرکرد تحویل دادند.

وی اظهار داشت: هیچ اثری از علت حادثه یا ردی از متخلفان احتمالی در ارتباط با این پرنده مشاهده نشده است.

احمدی عنوان کرد: پس از معاینه و با انجام عکس رادیوگرافی، تثبیت شد که بال چپ با وجود ضرب دیدگی و هماتوم دچار هیچگونه شکستگی نشده ولی استخوان ریدیوس بال راست این پرنده ارزشمند دچار یک شکستگی شده و زخم های فراوانی در سطح داخلی بال راست وجود داشت.

این مقام مسئول گفت: بلافاصله پس از معاینه و مشورت متخصصان جراحی و با انجام آنتی بیوتیک تراپی و تغذیه دستی این پرنده نادر که به شدت ضعیف شده بود، انجام و برای تصحیح وضعیت شکستگی به تهران منتقل و توسط تیم تخصصی از جراحان حیات وحش تحت عمل جراحی ۳ ساعته قرار گرفت.

احمدی افزود: این پرنده در معرض تهدید دوران نقاهت خود را با جیره استاندارد و متنوع سپری کرد تا علاوه بر بهبود شاخص توده بدنی، بهبودی شکستگی زودتر حاصل شود.

وی گفت: این پرنده برای جلوگیری از عفونت استخوانی و عفونت زخم ها نیز تحت درمان آنتی بیوتیک درمانی و مدیریت زخم قرار دارد.

هوبره آسیایی از تیره درناسانان است که زیستگاه این پرنده نادر شبه جزیره سینا است و از پرندگلان نیمه مهاجر است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختيارى

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختيارى

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختيارى یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات