آغاز استحکام بخشی و ایجاد سیل بند در مناطق پر خطر اهواز

آغاز استحکام بخشی و ایجاد سیل بند در مناطق پر خطر اهواز

شهردار اصفهان گفت: نیروهای اصفهانی با حضور در استان خوزستان از ساعاتی پیش عملیات استحکام بخشی مناطق پرخطر اهواز را آغاز کرده‌اند.

قدرت الله نوروزی، شهردار اصفهان امروز_دوشنبه_ ۱۹ فروردین ماه که به منظور مدیریت بهتر تیم امدادی اعزامی شهرداری اصفهان به استان خوزستان، سفر کرده است، اظهار کرد: شب گذشته ماشین آلات و تجهیزات و گروه امدادی شهرداری اصفهان در کنار دیگر نیروهای استان به خوزستان اعزام شده و نیروهای اصفهانی از ساعاتی پیش عملیات استحکام بخشی مناطق پرخطر اهواز را آغاز کرده‌اند.

وی گفت: بلافاصله پس از ورود به اهواز، جلسه ستاد بحران پیرامون اقدامات لازم برای امدادرسانی با حضور فرماندار و شهردار اهواز و معاون عمرانی استاندار اصفهان در محل فرمانداری این شهر تشکیل شد، در این جلسه تقسیم کار بین نیروها صورت گرفت و قرار شد نیروهای مستقر شده از اصفهان در مناطق سه و پنج شهر اهواز عملیات امدادرسانی را آغاز کنند.

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه حدود ۵۰ دستگاه و تجهیزات امدادی از سوی استان اصفهان برای عملیات امدادرسانی اعزام شده است، افزود: این دستگاه ها شامل ۳۵ کمپرسی، ۹ لودر، پنج بیل مکانیکی، یک دستگاه بولدوزر، ۱۳ دستگاه تریلی کمرشکن و کفی است، شهرداری اصفهان نیز پنج دستگاه کامیون کمپرسی، یک دستگاه بیل مکانیکی و  یک‌دستگاه لودر را به همراه گروه امدادی به سمت شهر اهواز اعزام کرده است.

وی اضافه کرد: نیروهای آتش نشانی اصفهان در اهواز ملزم به استحکام بخشی و ایجاد سیل بند در مناطق پرخطر و تحت خطر آبگرفتگی شده‌اند و تا هر زمان که لازم باشد در این بخش‌ها اقدام به امدادرسانی خواهند کرد، همچنین بازدیدهایی از مناطق روستایی اهواز صورت می گیرد و در صورت نیاز از غواصان سازمان آتش نشانی شهرداری اصفهان برای امدادرسانی به روستاها استفاده خواهیم کرد.

نوروزی با اشاره به تصویب کمک سه میلیارد ریالی شورای شهر اصفهان به سیل زدگان در جلسه روز گذشته شورا عنوان کرد: در هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر اصفهان، طرحی دو فوریتی به تصویب رسید که به موجب آن، شهرداری اصفهان می‌تواند کمکی ۳۰۰ میلیون تومانی به مناطق سیل‌زده ارسال کند. همچنین محموله‌های غذایی و بهداشتی از بازارهای روز کوثر شهرداری اصفهان به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال در حال ارسال است و این کمک‌ها ادامه خواهد داشت که امیدواریم با مجموع این کمک‌ها از سوی استان اصفهان و دیگر استان‌ها، بتوان بحران پیش رو را به خوبی مدیریت کرد.

مسئولیت امدادرسانی برای جلوگیری و مهار سیلاب در شهر اهواز به اصفهان واگذار شده و نیروهای اعزامی از استان در حال فعالیت برای پیشگیری از سیلاب در این شهر هستند.

ستاد معین استانداری اصفهان مستقر در اهواز در نخستین گام اقدام به استحکام بخشی دیواره رودخانه کارون در مناطق سه و پنج شهر این شهر کرده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری اصفهان

  منبع خبر

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان

  شهرداری اصفهان یک شهرداری در شهر اصفهان می باشد

   نظرات