آغاز فاز دوم عملیات عمرانی در سطح منطقه چهار شهر ارومیه

شهردار منطقه ۴ شهر ارومیه گفت: فاز دوم عملیات عمرانی درسطح  منطقه چهار شهری  آغاز شده است .

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛  فرخ عبدی با اشاره به  آغاز فاز دوم عملیات عمرانی ، بیان کرد: این عملیات شامل آسفالت و مرمت نوارهای حفاری در خیابان صمد زاده و کوچه های منشعب آن و عملیات سر ریز سنگی کانال تنبل  تا شهر چائی وهمچنین  مرمت و بازسازی پیاده رو های سطح منطقه است .

وی با اشاره به تدوام اجرای عملیات  کانال نهر تنبل ، بیان کرد: عملیات اجرای کانال نهر تنبل در مرحله کف سازی  توسط اکیپ شهرداری منطقه ادامه دارد.

عبدی افزود:  کانال نهر تنبل بعد از عملیات  خاکبرداری و نقشه برداری با جدیدیت تمام در مرحله شروع اجرایی عملیات  سنگی است.

وی با اشاره به احداث کانال سر ریز نهر تنبل در خیابان بنی هاشم خبر، عنوان کرد: به منظور جلوگیری از سرریز آبهای سطحی به معابر و املاک همجوار شهری و روستاهای در مسیر و پیشگیری از خسارات  احتمالی و هدایت سیلاب ها به رودخانه شهرچای می شود.

شهردار منطقه چهار شهر ارومیه افزود:  این کانال از انتهای بنی هاشم ( شاهرخ آباد) تا رودخانه شهرچایی در حال اجرا است که این عملیات باعث سر ریزآبها از شهرچایی به دریاچه ارومیه  می شود.

وی گفت: از آنجائی که حفظ سلامتی شهروندان از سرلوحه فعالیت های شهروندان منطقه چهار بشمار می آید به منظور جلوگیری از انتشار بیماریها و مسائل بهداشتی به محض اتمام این کانال پوشش آن نیز با دال بتنی به پایان می رسد.

شهردار منطقه چهار شهر ارومیه با اشاره به با اتخاذ تمهیدات لازم آماده مقابله با سیلاب های احتمالی در زمان بارش ها بیان کرد:  با اتخاذ تمهیدات و اقدامات لازم از جمله ایجاد موانع انحرافی با استفاده از کیسه های شن و ماسه، کنترل و پاکسازی آبروها و کانال ها، شن ریزی جهت جلوگیری از سرریز جوی ها در سطح معابر منطقه، آمادگی کامل در مواجه با سیلاب های احتمالی فراهم شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات