جدیت مسئولان برای ترمیم سیل...

جدیت مسئولان برای ترمیم سیل...

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در جریان بازدید از روند ساماندهی رودخانه مرکزی و مسیل یزد خواستار ترمیم سیل بندها و لایروبی رودخانه ها با جدیت مسئولان مرتبط شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد از روند ساماندهی رودخانه و مسیل یزد برای مقابله با سیل احتمالی بازدید نمود.

محسن صادقیان در این بازدید میدانی خواستار ترمیم سیل بندها و لایروبی رودخانه ها با جدیت مسئولان مرتبط شد و افزود: باید به هر شکلی، رودخانه های قدیمی استان به شکل سابق خود بازگردند.

وی اظهار داشت: لازم است قبل از رخ دادن بحران و به وجود آمدن سیل، از بندهای خاکی، سدها و رودخانه‌ها در سطح استان بازدید شود که این مهم در چندین مرحله انجام شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تصریح کرد: در برخی از شهرهای استان رودخانه‌هایی داشتیم که به هر علتی پر شده یا به مکانی برای ریختن نخاله‌های ساختمانی تبدیل شده که لازم است ترمیم سیل بندها و لایروبی رودخانه‌ها با جدیت انجام شود.

صادقیان خاطرنشان کرد: در زمان‌های بحرانی و وقوع سیل‌های احتمالی نباید تنها به امکانات و تجهیزات دستگاه‌های دولتی اکتفا کرد بلکه لازم است تمام پیمانکارانی که با دستگاه‌های اجرایی همکاری دارند آمادگی لازم را داشته باشند زیرا تعدادی از تجهیزات استان به مناطق سیل زده ارسال شده است.

وی با اشاره به آب گرفتگی برخی معابر سطح شهر یزد در زمان بارش باران، افزود: در اسفند ماه سال قبل بیست و هفت نقطه بحرانی در شهر یزد شناسایی شده و قرار بر این بود که شهرداری اقدامات لازم را برای رفع آب گرفتگی معابر در این نقاط داشته باشد زیرا مردم در زمان بارش از تردد در این مکان‌های عبور و مرور با مشکل روبرو هستند.

در این بازدید میدانی، فرماندار یزد، نیروی انتظامی، سپاه الغدیر و مدیر منطقه دو و مدیر حراست شهرداری یزد نیز حضور داشتند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری یزد

  منبع خبر

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد

  شهرداری یزد یک شهرداری در شهر یزد می باشد

   نظرات