آمادگی لازم برای کنترل سیلاب در سیستان و بلوچستان وجود دارد/ ۴۶ درصد مخازن سدهای استان خالی است

آمادگی لازم برای کنترل سیلاب در سیستان و بلوچستان وجود دارد/ ۴۶ درصد مخازن سدهای استان خالی است


به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "اتابک جعفری" با بیان اینکه تاکنون ۵۴ درصد از حجم مخازن سدهای استان پر شده است، ادامه داد: در دو روز اخیر ۶۰ میلیون متر مکعب در ۷ سد مخزنی استان ذخیره‌سازی شده که این میزان ورودی، حجم فعلی سدهای استان را نسبت به سال آبی قبل ۳۹ درصد افزایش داده است.
وی با بیان اینکه سیلاب پیش‌بینی شده در منطقه سیستان واصل نشده، اما تمهیدات لازم مطابق اخطاریه‌های وزارت نیرو صورت پذیرفته است، افزود: میزان متوسط بارندگی از ابتدای سال آبی نسبت به سال قبل ۴۳۳ درصد و نسبت به متوسط بلندمدت ۶.۵ درصد افزایش یافته است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بیشترین میزان بارندگی در حوزه شهرستان نیک‌شهر به میزان ۸۳ میلی‌متر انجام شده و با توجه به ورودی سدها و بارش‌های اخیر تاکنون نیازی به رهاسازی آب از سدها نبوده است.
جعفری، تشکیل جلسات متعدد مدیریت بحران، شناسایی، ترمیم و تحکیم دست‌کم ۳۰ نقطه آسیب‌پذیر در سطح استان و آماده‌سازی برای مواجهه با سیلاب، صدور اخطاریه به فرمانداران، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و صداوسیمای استان، اعلام آماده‌باش به تمامی همکاران در ادارات سطح استان و اعزام ماشین‌آلات با محوریت ستاد بحران به اقصی نقاط استان و استقرار در نقاط آسیب‌پذیر را از تمهیدات این شرکت برای کنترل سیلاب برشمرد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات