شهرداری کرمان در هفته زمین پاک برنامه های متنوعی برگزار می کند

شهرداری کرمان در هفته زمین پاک برنامه های متنوعی برگزار می کند

شهردار کرمان : هفته زمین پاک، فرصتی برای قدردانی از موهبت های الهی

شهردار کرمان، از برگزاری برنامه های متنوع در هفته زمین پاک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سید مهران عالم زاده گفت: فلسفه برگزاری روز زمین، پاک نگهداشتن زمین از آلودگی و پاکسازی آن از آلاینده هاست و آنچه در این روز بر ما واجب است کم کردن حتی ذره ای از آلودگی از زمین است.

وی با بیان اینکه هر سال در نقاط مختلف جهان در روز دوم اردیبهشت ماه (۲۲ آوریل) مراسمی به نام «زمین پاک» برگزار می شود، افزود: هفته زمین پاک به منظور ایجاد آگاهی و اطلاع رسانی به شهروندان و جلوگیری از تخریب محیط زیست به طور عام و آلودگی زمین به طور خاص نام گذاری شده است.

عالم زاده اضافه کرد : شهرداری کرمان امسال نیز همانند سال های گذشته در هفته زمین پاک اقدام به برگزاری برنامه های متعددی در سطح شهر می کند که آغاز برنامه ها با برگزاری مراسمی با حضور مسئولان در تاریخ دوم اردیبهشت ماه امسال با موضوع گرامیداشت روز زمین پاک در فرهنگسرای کوثر خواهد بود.

وی از برگزاری تئاتر خیابانی با موضوع تفکیک زباله خبر داد و گفت: زنگ زمین پاک در چهار منطقه شهری زده می شود.

وی گفت : در راستای اطلاع رسانی و فرهنگ سازی ، حدود ۳۵۰۰ دانش آموز در فرهنگسراهای کوثر، جان جهان و قمر بنی هاشم ،آموزش های شهروندی تفکیک از مبدا در قالب نمایش عروسکی را فرا می گیرند.

وی از  اجرای طرح پاکسازی مجموعه پردیسان قائم در روز جمعه ۶ اردیبهشت ماه با حضور شهروندان خبر داد و گفت : در این مراسم پاکت های زباله تجزیه پذیر و سطل های زباله کاغذی جهت جمع آوری زباله های جمع شده در این مجموعه بین شهروندان توزیع می شود .

شهردار کرمان، اضافه کرد: در این مراسم برگ قرعه کشی جهت اهدای جوایز بین شرکت کنندگان توزیع می شود.

وی گفت: یکی از اهداف سازمان پسماند شهرداری این است تا کیسه های پارچه ای را جایگزین کیسه های پلاستیکی کند و برای فرهنگسازی و اجرایی شدن این اقدام در حال اجرای برنامه های متعددی است.

وی با بیان اینکه برای حفظ و پاکسازی شهر باید از خود شروع کنیم ، تصریح کرد: دستیابی به شهری سالم و پاک، تنها با مشارکت فعال مردم در حفظ محیط زیست میسر می شود.

نجمه ابراهیمی نژاد

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات