وزیر نیرو در حاشیه جلسه هیئت دولت ؛ قطع برق در ۹۹ درصد ...

به گزارش پایگاه خبری توانیر ، رضا اردکانیان در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت با تاکید بر اینکه بخش زیادی از مشکلات آب و برق مناطق سیل زده برطرف شده است، گفت: در پی وقوع سیلاب اخیر در کشور حدود چهار هزار روستا با قطعی سیستم آب مواجه شده بودند که در حال حاضر مشکل بیش از ۹۷ درصد روستاهای یاد شده برطرف شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۱۱۱ روستای استان های خوزستان، لرستان، هرمزگان و سیستان و بلوچستان عمدتا به دلیل از بین رفتن معابر و راه دسترسی با قطعی آب مواجه هستند که با تلاش های تیم های عملیاتی وزارت نیرو مشکلات این مناطق نیز به زودی برطرف خواهد شد.
وزیر نیرو افزود: سیلاب اخیر در کشور همچنین برق دو هزار و ۳۵۲ روستا را نیز قطع کرده بود که با تلاش های صورت گرفته همکاران صنعت برق کشور مشکل قطعی برق ۹۹ درصد روستاها و شهرهای سیل زده برطرف شده است.
اردکانیان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع تغییر تعرفه آب و برق مشترکان پرمصرف اشاره کرد و گفت: چه در زمان خشکسالی و چه در زمان وقوع سیلاب باید به سمت مصرف صحیح تر منابع زیست محیطی از جمله آب و برق حرکت کنیم و به جهت اینکه این امر در ابعاد مختلف و به نحو مناسبی انجام شود، الگوی مصرف را با توجه به شرایط اقلیمی در مناطق مختلف کشور تعیین و مبانی آن را اعلام کرده ایم.
وی تاکید کرد: بر این اساس از کسانی که الگوی مصرف را رعایت می کنند سپاسگزاریم اما با تصمیم هیئت وزیران ما به ازای هر کیلووات ساعت برق و یا هر مترمکعب استفاده کمتر از الگوی مصرف اعلام شده مبالغی به مشترکان کم مصرف ارائه و در قبوض آن ها پرداخت خواهد شد.
وزیر نیرو خاطرنشان کرد: اما در این بین کسانی که میزان مصرفشان فراتر از الگوی مصرف است آن ها را تشویق خواهیم کرد تا به گروه خوش مصرف ها بپیوندند تا این عادت خوش مصرفی را توسعه داده و یارانه های آب و برق نیز به گروه های واجد شرایط داده شود. به همین منظور براساس تصمیم دولت این روال جدید از فصل گرم سال شروع خواهد شد.
اردکانیان با تاکید بر اینکه نحوه افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف در قبوض اردیبهشت ماه آن ها اعلام خواهد شد، ادامه داد: در این قبوض به این دسته از مشترکان اعلام خواهد شد که در صورت مصرف مشابه خردادماه سال گذشته خود چه تغییراتی در قبوض خردادماه امسال آن ها اعمال خواهد شد.
وی تاکید کرد: این هشدار و اطلاع رسانی در سطح وسیعی صورت خواهد گرفت تا این تعرفه های جدید عملا نه برای تامین منابع بلکه برای پرداخت نشدن باشد تا مشترکان با کنترل مصرف خواهد بتوانند شامل ۱۶ درصد افزایش تعرفه گروه مشترکان پرمصرف نشوند.


لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات