آزادسازی بیش از ۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر روخانه آهار

مدیر امور آب شمیرانات از آزادسازی بیش از ۲۰ هزار متر مربع از اراضی بستر رودخانه آهار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "جواد غفاری" با بیان این مطلب اظهار کرد: امور منابع آب شمیرانات در راستای قانون توزیع عادلانه آب و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز، ۲ هکتار از اراضی بستر رودخانه آهار از توابع رودبار قصران را آزادسازی نمود.

وی با بیان اینکه در این عملیات ۲۷ مورد پل غیرمجاز و ۴ مورد اعیانی نیز آزادسازی شد، ادامه داد: بیش از ۱۰۰۰ متر مربع دیوار نیز تخریب گردید.

غفاری افزود: همچنین  طی سه روز کاری ۸ حلقه چاه غیرمجاز در مجموع به عمق ۳۳۰  متر و دبی ۳ لیتر بر ثانیه پر و مسلوب المنفعه شد که  با انجام این عملیات از خروج  ۵۹ هزار  و ۱۳۰ متر مکعب آب از سفره های آب زیرزمینی این امور جلوگیری شد.

مدیر امور آب شمیرانات با هشدار نسبت به لزوم هوشیاری مردم به هنگام انجام معاملات در نزدیکی رودخانه ها گفت: افرادی که قصد انجام معامله در نزدیکی رودخانه ها را دارند حتما پیش از انجام معامله از شرکت آب منطقه ای تهران استعلامات لازم اخذ کنند تا در آینده متحمل هیچگونه ضرر و زیان نشوند.

غفاری در پایان  خاطر نشان کرد: امور منابع آب شمیرانات به عنوان متولی آب در حوزه عملکرد شهرستان و به عنوان نماینده شرکت آب منطقه ای تهران با جدیت و بر اساس قانون نسبت به برخورد با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیرزمینی اقدام و اهتمام جدی خواهد داشت.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات